Anasayfa » Seyahat Sektorü » Cruise » “Yüzen Venedik” Costa Venezia Suya İndi
Cruise

“Yüzen Venedik” Costa Venezia Suya İndi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
25 Mart 2019

Costa Cruises’un Venedik kentinden ilham alarak Çin pazarı için tasarladığı yeni gemisi Costa Venezia; törenle suya indirildi. Gemi; Marco Polo’nun izini sürerek 3 kıtada 4 denizde ve 18 ülkede Avrupa’dan Uzak Doğu’ya uzanan rotasıyla 53 günlük bir yolculuktan sonra Tokyo’ya varacak. Bu yolculuğa Türkiye’den de yüzün üzerinde tatilsever katılıyor.

70 yıldır dünya denizlerinde kruvaziyer seyahatleri gerçekleştiren sektörün öncü markalarından Costa Cruises, Çin pazarı için tasarlanan yeni gemisi “Costa Venezia“yı görkemli bir törenle Trieste Limanı’nda suya indirdi. 135 bin 500 ton ağırlığında 323 metre uzunluğundaki gemi, 5 bin 200 kruvaziyer yolcusunu misafir edebilecek. İtalya’da inşa edilen Costa Venezia, Çin pazarındaki en büyük gemi olacak.

Venedik ruhu gemiye ismini verdi

Venedik kentinden ilham alarak tasarlanan Costa Venezia yolcularına, Marco Polo‘nun sofistike ruhunu hissetirmeyi; adeta Venedik sokaklarında dolaşır gibi gemiyi keşfe çıkartabilmeyi ve İtalyan kültürü ile hayat tarzını geminin her köşesinde yaşatmayı vaat ediyor. Örneğin geminin tiyatrosunda Venedik “La Fenice” tiyatrosundan esinlenilmiş. Bu sayede St. Mark’s Meydanı’nda dolaşırmışçasına Venedik esnafı tarafından yapılan gerçek gondolları görmek mümkün olabiliyor. Diğer taraftan da İtalyan mutfağının lezzetlerini tatma imkanı sunuluyor.

Marco Polo’nun izinde 53 günlük yolculuk

Costa Venezia, Avrupalı ve Amerikalı yolcularıyla birlikte, ünlü kaşif Marco Polo’nun Akdeniz’den Orta Doğu’ya, Güney Doğu Asya’dan Uzak Doğu’ya varan seyir izlerini takip ederek 53 günlük bir yolculuktan sonra Tokyo’ya varacak. Bu yolculuğa Türkiye’den de yüzün üzerinde tatilsever katılacak. Daha sonra da 18 Mayıs’ta Şanghay’dan ilk seferini gerçekleştirecek şekilde Çinli misafirlerine tahsis edilecek.

İkinci gemi Costa Smerelda’nın Ekim ayında suya inmesi öngörülüyor

Costa Venezia; üç kıtada, dört denizde ve on sekiz ülkede Avrupa’dan Uzak Doğu’ya uzanan unutulmaz yolculuğu için cruiser’larla buluşmaya devam edecek. Costa Venezia, Costa Grubu’nun 2023 yıl sonuna kadar denize indireceği 7 yeni geminin ilki oldu. Costa Türkiye Müdürü Ercan Abitagaoğlu; toplam 6 milyar Euro’luk bu yatırım kapsamında ikinci yeni gemi Costa Smerelda’nın da Ekim ayında suya indirileceğini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER