Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Yurtdışında Türk Yemeklerini Özleyenler İçin Lezzet Rehberi
Destinasyonlar

Yurtdışında Türk Yemeklerini Özleyenler İçin Lezzet Rehberi

Aslında seyahatlerde farklı kültürler ile tanışmak, o kültüre ait yemekleri de tatmak anlamına geliyor. Ancak bazen öyle zamanlar oluyor ki, damak tadınız uymadığı için yiyecek birşey bulamıyorsunuz. İşte bu durum ile karşılaşanlar için lezzet rehberi…

Yurtdışı seyahatlerinizde yemek konusunda sıkıntı yaşıyor musunuz? Kimisi kendi yemeklerini özlüyor, kimisi de farklı tatlara alışmakta zorluk çekiyor. Hepsinin sonunda, sokak sokak Türk restoranı ararken buluyorsunuz kendinizi.

New York / ABD

New York’ta bu konuda sıkıntı çekmeyeceğiniz kesin. Çünkü gezintiniz sırasında da Türk restoranları ile karşılaşacaksınız. Hiç vakit kaybetmeden Türk yemeklerine özleminizi gidermeye bakın. Sokak lezzetlerini keşfetmek isterseniz, seyyar arabalarda göreceğiniz sosisli sandviçlerden yiyebilirsiniz.

Şehrin alışverişi ile ünlü beşinci caddesinde, Simit Sarayı olduğu da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Washington / ABD

Eğer Ekim ayında Washington’daysanız şanslısınız. Çünkü geleneksel Türk festivaline denk geldiniz. Yani döner-ayran ikilisini bir de Washington’da tadabilirsiniz… Ya da aklınıza gelebilecek özlediğiniz lezzetlerden tatlılar, gözleme ve sebze yemekleri de var. Dilerseniz Türk kahvesi içip fal bile bakabilirsiniz.

Köln / Almanya

Almanya’nın Türklerin en çok yaşadığı yerlerin başında geldiğini düşünürseniz, burada Türk yemeği konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi de bilirsiniz.

Köln’de bulunan ünlü Türk restoranı Bosporus, Almanya’nın ödüllü restoranlarından biri. Sizce de özlediğiniz lezzetleri bir de farklı bir yerde denemek hoş olmaz mı?

Londra / İngiltere

İngiltere’nin başkenti Londra’da da sıklıkla Türk büfelerine rastlayacaksınız. Türk mutfağını yurtdışında tanıtan kebapları, Londra’da faaliyet gösteren bir Türk restoranında tadın.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön