Anasayfa » Güncel » Yükseklik Korkusu Olmayanlara Özel 5 Otel
Güncel

Yükseklik Korkusu Olmayanlara Özel 5 Otel

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
20 Aralık 2015

Dünyanın en yüksek otellerini hiç merak ettiniz mi? Lüks şehirleri hayallerinizin de ötesinde bir yükseklikten ışıklar altında görmek sizce de çok ilgi çekici değil mi? O halde buyurunuz sizlere özel 5 otel…

Lüksün başkenti Dubai, ‘en’leri hiç bir yere kaptırmıyor ve 4 oteli ile listenin en başında yer alıyor. Parıldayan otelleri ile rüya gibi bir tatil sunan bu şehir, 355 metrelik JW Marriott Marquis Dubai Hotel’e ev sahipliği yapıyor.

Sizler için dünyanın en yüksek otellerini bir araya getirdik. Tabi yükseklik korkunuz yoksa…

JW_Marriott_Marquis_tg

JW Marriott Marquis Dubai Hotel

  • JW Marriott Marquis Dubai Hotel / BAE

Lüksün başkenti olarak bilinen Dubai, 355 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek oteli olma ünvanını elinde bulunduran JW Marriott Marquis’e ev sahipliği yapıyor.

Toplamda 1600 odası bulunan ultra lüks tesisiniçinde 14 restoran, barlar, mağazalar ve aklınıza gelebilecek her şey bir arada bulunuyor. Tabi bu özelliklere sahip otelin yalnızca kendisi değil, fiyatı da yüksek. Eşsiz Dubai manzarası eşliğinde bu otelde konaklama fikri, lüksseverler için keyifli bir seçenek olabilir.

  • Rose Rayhaan by Rotana / Dubai / BAE

Listenin ikinci sırasında da bir Dubai oteli var. 333 metre yükseklikteki bu tesis tam 71 katlı. Otelin 71. katından mükemmel Dubai manzarasını izlemek isterseniz, bu lüks tesiste 680 oda seçeneğiniz bulunuyor.

burj_al_arab_tg

Burj Al Arab Jumeirah

  • Burj Al Arab Jumeirah / Dubai / BAE

Dubai’nin önde gelen tesislerinden biri olan Burj Al Arab, dünyanın en yüksek binaları arasında yer alıyor.

Jumeirah Beach yakınlarında, kentteki yapay adacıklardan birine kurulan tesis, 321 metre ve 28 katlı. En üst kattan Dubai’nin hayal bile edilemeyen ışıklı manzarası ayaklarınızın altına seriliyor.

Mimari olarak denizde yüzen bir görünüme sahip olduğu için tesis ‘yelken otel’ olarak da adlandırılıyor.

Baiyoke_Sky_Hotel_tg

Baiyoke Sky Hotel

  • Baiyoke Sky Hotel / Bangkok / Tayland

Tayland’ın en yüksek oteli olan Baiyoke Sky Hotel, dünya sıralamasında yer alacak kadar yüksek. 85 katlı olan otel, çevresindeki bir çok yapıdan sıyrılarak oldukça lüks bir deneyim sunuyor.

  • Jumeirah Emirates Towers Otel / Dubai

56 katlı Jumeirah Emirates Towers Otel ise 309 metre yükseklikte. Lüks tesisin yapımına 1996 yılında başlandı ve 4 yıllık bir çalışmanın sonucu olarak 2000 yılında tamamlandı. En lüksler arasındaki yerini koruyan Jumeirah Emirates Towers Otel, en yüksek olmanın yanı sıra, en büyük 4. Otel olma özelliğini de taşıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön