Anasayfa » Güncel » YouTube’ta Takip Edilebilecek En İyi Seyahat Kanalları
Güncel

YouTube’ta Takip Edilebilecek En İyi Seyahat Kanalları

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
15 Şubat 2017

Video paylaşım sitesi YouTube bugün 12. yayın yıldönümünü kutluyor. 15 Şubat 2005 tarihinde açılan ve kısa sürede en popüler sitelerinden biri haline gelen YouTube’ta bilgiğiniz gibi ilgi alanınıza yönelik videolar izleyebilir, kendi videolarınızı oluşturup, onları paylaşabilirsiniz.

 

youtube-birthday

 

Aylık ortalama 6 milyar saat video izlenilen platformun sadece gezi ve seyahat videoların paylaşıldığı ayrı bir de kanalı mevcut. Seyahat videoları gündelik iş güç koşuşturmasının içinde hayatı renklendirecek sahneleri içermekle kalmayıp, eğlence ve aksiyon dolu bu serüvenler hayal gücüyle beraber seyahat isteğini de artırırken bir prodüksiyonun değil, bireylerin gerçek serüvenleri olduğu için de daha fazla merak uyandırmakta.

shutterstock_393295276

 

YouTube Travel Kanalı https://www.youtube.com/user/TravelChannelTV

YouTube Travel’a eklenen ve yeni ülkeler, kültürler keşfetmek için seyahat arzunuzu daha da artıracak olan en popüler kanallara göz atalım:

 

expert

YouTube.Com/ExpertVagabond

Otostop çekerek son beş yıldır Amerika Birleşik Devletleri’ni dolaşmakta olan Matthew Karsten’in kanalı macera tutkunları için ideal. Aynı zamanda profesyonel bir fotoğrafçı olan Matt bu yeteneği sayesinde en güzel kareleri takipçileriyle buluşturmakta.

 

epic

Louis – YouTube »

Eğlenceli olduğu kadar macera dolu seyahatlerini günlük olarak YouTube kanalında paylaşan Louis’i daha önce keşfetmediğine üzülen birçok takipçisi mevcut.

 

Sonia

Sonia’s Travels YouTube »

Beğenilen renkli ve eğlenceli kişiliği ile Sonia seyahat ettiği destinasyonların herkesçe bilinmeyen sırlarını takipçileriyle paylaşmakta.

 

overlander

Overlander TV  YouTube »

Avusturyalı Mark 10 yılı aşkın süredir belgesel niteliğinde videolar çekmekte. Yayınlarında yorum, içerik, mizah ve seyahat ettiği yerlerin yerel kültürüne ait birçok özellik bir arada.

 

Story

Story Travelers YouTube »

Story Travelers, Öykü Gezginleri isimli grup seyahat tecrübelerini ilginç anlatımlarıyla paylaşmakta. Seyahatlerindeki tutku her karesine işlenen videolar can sıkıntısına birebir.

 

Adventure

The Planet D YouTube »

Dave & Deb yıllardır dünyayı dolaşmakla kalmayıp, her türlü ilginç maceraya da atılmaktan çekinmeyenlerden. Afrika kıtasını bisiklet ile geçmek ve Antarktika’da kamp yapmak gibi.

 

Panama

 Mike Corey YouTube »

Ve son olarak da Mike Corey. Yaratıcılığı görsellikle harmanlayan Mike izleyicisiyle belli başlı konuları kendine has eğlenceli yorumları ile paylaşmakta.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön