Anasayfa » Güncel » Yolcu Uçağı Kalkış Sırasında Alev Aldı
Güncel

Yolcu Uçağı Kalkış Sırasında Alev Aldı

yolcu-ucagi-kalkis-sirasinda-alev-aldi

Florida’dan Venezuela’ya hareket etmek için hazırlanan bir yolcu uçağı, kalkışa geçecekken alev aldı. Yangında 1’i ağır olmak üzere 15 yolcu yaralandı. Yangının kalkıştan önce çıkması büyük bir faciayı önledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Florida eyaletinden hareketle Venezuela’ya gitmek üzere kalkışa hazırlanan bir yolcu uçağı bir anda alev aldı. 15 yolcunun yaralanmasına neden olan yangının uçağın sol motorundan sızan yakıt nedeniyle çıktığını tahmin ediliyor.

Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havalimanı’ndan Güney Amerika’nın bir ülkesi Venezuela’da yapılması planlanan uçuş, yangın nedeniyle yapılamadı. Kalkıştan dakikalar önce alev alan uçakta yolcular yara aldı.

Dynamic Uluslararası Havayolları’na ait Boeing tipi 767 model uçaktaki yolcular, dumanlar arasında acil çıkıştan tahliye edildi. Yangından kurtulan yolcular, tedavi için bölgedeki hastanelere gönderildi. Ancak yaralanan yolculardan birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Venezuela’nın Carakas Simon Bolivar Uluslararası Havalimanı’na seferini tamamlaması planlanan uçakta toplamda 101 yolcu bulunuyordu.

alev_alan_ucak_tg

Alev Alan Uçak

Yakıt Sızıntısı Biliniyordu!

Olay sonrası yapılan açıklama, ‘ihmal mi?’ sorusunu akıllara getirdi.

Federal Havacılık İdaresi sözcülüğünden yapılan açıklama yangından önce sızıntının bilindiğini ortaya koydu.

Açıklamada, yangından hemen önce, uçağın sol motorundan yakıt sızıntısı olduğunun bilgisinin kuleye verildiği belirtildi.

Kuzey Carolina merkezli Dynamic Uluslararası Havayolları, 5 yıl önce kuruldu ve temmuz ayından bu yana Carakas Simon Bolivar Havalimanı ile Fort Lauderdale- Hollywood Uluslar arası Havalimanı arasında seferlerine başlamıştı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön