Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Yılbaşında Gidilebilecek En Ucuz Ülkeler
Acentalar

Yılbaşında Gidilebilecek En Ucuz Ülkeler

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
17 Aralık 2018

Yeni yıla farklı bir ülkede girmek isteyip de henüz plan yapapamamış olanlar var mı? Hem yakın olsun, hem uygun olsun hem de güzel olsun diyenler için “Yılbaşında Gidilebilecek En Ucuz Ülkeler”…

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Şimdi ise sıra 2018 yılının son günlerinde umutlu, mutlu bir yıla kendimizi hazırlamak için planlamaya geldi. Peki bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Kararını henüz veremeyenler ve artan kur artışına inat yurt dışında geçirmek isteyenler için, online seyahat markası biletall.com, “Yılbaşında Gidilebilecek En Ucuz Ülkeler”i derledi. İşte onlardan aldığımız ilham ile o ülkelerden seçtiklerimiz…

Arnavutluk

tiran ile ilgili görsel sonucu

Listemizin ilk sırasında Arnavutluk’a yer verdik. Güney Avrupa’da bulunan Arnavutluk Osmanlı’nın tarihi izlerini taşıyan vatan topraklarından aslında. Dili Arnavutça, nüfusu 2.8 milyon civarında olan ülkenin para birimi ise Leki. Nüfusunun az olması nedeniyle kalabalık tatil yerlerini sevmeyenler için iyi bir opsiyon. Balkanların gizli saklı güzelliklerini barındıran Arnavutluk’un başkenti Tiran, 2019’a girerken ucuz tatil yapmak için gidilebilecek en iyi yerlerden. Nostaljik bir atmosfere sahip olan şehir, hiç umulmadık şekilde eğlenceyi de bünyesinde barındırıyor.

Gürcistan

İlgili resim

Yaklaşık 70 bin kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Gürcistan’ın geçmişi neredeyse Taş Devrine kadar uzanıyor. Karadeniz’in doğu kıyısında yer alan bu tarihi topraklar, güzel doğası ve kültürel hazineleriyle bölgenin en popüler turistik ülkelerinden biri konumunda. Dili Gürcüce, nüfusu 3.7 milyon, para birimi ise Lari olan Gürcistan’ın en popüler şehirleri Tiflis ve Batum. Ancak diğer yandan Kafkas Dağları’na yakın bölgelerde yer alan kayak merkezleri de kış sporları tatili yapmak isteyenlerin tercihleri arasında.

Sırbistan

belgrad ile ilgili görsel sonucu

Önerilerimize yine Balkanlar’ın bir başka güzel ülkesi Sırbistan ile devam ediyoruz. Ülkenin nüfusu 7 milyon civarında, resmi dili ise Sırpça ancak İngilizce de yaygın bir şekilde konuşuluyor. Para birimi Sırp Dinarı olan Sırbistan’ın en çok ziyaret edilen şehri Belgrad; tarihi, mimarisi, gece hayatı ve güzel yemekleri ile biliniyor.

Harika coğrafi konumu, Balkan müziklerinin çınladığı tertemiz sokakları, asırlık yapıları, yemyeşil parkları ile yeni yılı karşılamak için güzel bir alternatif olarak başucumuzda duruyor.

Makedonya

İlgili resim

Listemizin son sırasında ise Makedonya var. Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir Balkan ülkesi olan Makedonya, resmi adıyla ‘’Makedonya Cumhuriyeti’’, 25.173 kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip. Para birimi Makedon Dinarı, nüfusu ise sadece 2 milyon. Ancak küçük ve az nüfuslu oluşuna bakmayın. Gezilecek pek çok yer ve tanıyınca kendinizi vatanınızda hissettirecek insanların yaşadığı bir ülke burası. Farklı kültürlerin izlerini taşıyan Makedonların diyarında; Başkent Üsküp, Atatürk’ün en sevdiği meşhur türkünün kaynağı “Manastır Şehri” Bitola ve göl kenarına uzanmış sayfiye kenti Ohri en görülesi yerlerin başında geliyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön