Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Yılbaşı için En Çok Tercih Ettiğimiz Ülke İtalya
Destinasyonlar

Yılbaşı için En Çok Tercih Ettiğimiz Ülke İtalya

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
29 Aralık 2016

Yeni yılın ilk saatlerini hangi ülkede karşılamak isterdiniz? Global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan HotelsPro, yılbaşı tatili için Türk seyahatçilerin tercih ettikleri ülke ve şehirleri açıkladı.

Yılbaşı her ne kadar bu sene hafta sonuna denk gelse de, yeni yılın ilk günlerine yurt dışında karşılama planları yapanların sayısı az değil.

Dünyanın önde gelen seyahat ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal şirketler grubunun, global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası HotelsPro, yılbaşı tatili için Türk seyahatçilerin tercih ettikleri ülke ve şehirleri açıkladı.

italya2

Yılbaşı tatilinin gözde ülkesi İtalya

Türk tatilcilerin yılbaşı tatili için bu yıl tercih ettikleri ülkeler sıralamasında birinciliği %13’lük oranla İtalya elde etti. Almanya %10’luk tercih oranıyla yılbaşı tatili için en çok rağbet gören ikinci ülke olurken, Almanya’yı %7’lik oranla Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa izledi.

paris

Paris en çok tercih edilen şehir oldu

Türklerin yılbaşı tatili için tercih ettiği yurt dışı şehirleri listesinde ise ilk sırayı Fransa’nın başkenti Paris aldı. Paris’i sırasıyla Roma, Amsterdam, Londra ve Prag izledi.

Ankara ve Bursalılar Paris’i tercih etti

Türkiye genelinde yılbaşı tatili için rağbet gören yurt dışı şehirleri arasında Paris, Ankara ve Bursalı seyahat severlerin öncelikli tercihi oldu. İstanbullu seyahat severlerin yılbaşı tatili için tercihi İtalya’nın başkenti Roma olurken, İzmirliler ise Tayland’ın başkenti Bangkok’u tercih etti.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön