Anasayfa » Etkinlikler » “Yeşil Yarı Maraton” Vodafone İstanbul, 30 Nisan’da Koşulacak
Etkinlikler

“Yeşil Yarı Maraton” Vodafone İstanbul, 30 Nisan’da Koşulacak

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
19 Nisan 2017

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, bu yıl ilk kez “Yeşil Yarı Maraton” unvanıyla 30 Nisan 2017 Pazar günü koşulacak.

Bu bağlamda sporcular için hazırlanan su şişeleri, göğüs numaraları, poşetler, çipler vb. materyaller geri dönüşümlü malzemelerden yapılmakta ve baskı materyalleri minimum seviyede tutulmakta.

 

Geri dönüşüme katkıda bulunmak için sporcular Zamanlama Çiplerini Finiş noktasındaki toplama kutusuna atacak.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ile ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir TOPBAŞ’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak; ulaşımdan sanata, altyapıdan çevreye geniş bir yelpazede hizmet verirken, sizlerin tüm ihtiyaçlarınıza karşılık vermeyi hedefliyoruz. Geniş hizmet yelpazemizin içindeki en önemli renklerden birisi de; bir dünya metropolü olan bu kentte, tıpkı diğer çağdaş ve uygar kentlerde olduğu gibi sporu yaygınlaştırmak ve bir yaşam biçimi haline getirmektir…

 

 

Biz İstanbul’u büyük bir spor salonu haline getirmek istiyoruz; bu hedefimiz doğrultusunda neredeyse her gün bir spor tesisinin açılışını yapıyoruz. Çağdaş ve gelişmiş kentlerde gördüğümüz; sokaklarda yürüyen, koşan, her fırsatta yüzen ve spor salonlarına koşan sağlıklı bir kentin hayalini kuruyoruz. Çünkü biz sporcu ve sağlıklı bir neslin yetişmesini istiyoruz.

İşte bu hayalimize kavuşmak için attığımız adımlardan biri de, Vodafone İstanbul Yarı Maratonu! Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, 7’den 70’e tüm İstanbulluları, Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu´na davet ederken, sağlığına ve spora önem veren hemşerilerime saygılarımı sunuyorum…”

 

Maraton Hakkında

2014 yılında İstanbul Yarı Maratonu ismini alan maraton, daha öncesinde Haliç Yarı Maratonu ismiyle koşulmaktaydı. 1987 – 1993 yılları arasında 7 kez koşulduktan sonra 2010 yılına kadar ara verilip, yeniden başlanan koşu aynı tarih itibariyle Uluslararası Maratonlar ve Yol Koşuları Birliği’ne de üye oldu ve hatta 2015 yılında 72 ülkeden 7500 sporcuyu ağırlamadaki başarısı ile üyeliği bronz kategoriye yükseltildi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön