Anasayfa » Güncel » Yeni Zelanda’da Doğanın İçinde Çevre Dostu 5 Yıldızlı Lüks Otel
Güncel

Yeni Zelanda’da Doğanın İçinde Çevre Dostu 5 Yıldızlı Lüks Otel

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
24 Ekim 2016

Yeni Zelanda’daki Pure Pod Otel, doğanın tam içinde lüks bir deneyim imkanı sunan, camdan yapılmış ve doğa ve kuşlar dışında her detaydan uzak bir otel. Lüks villa tadındaki kabinden devşirme otel, Yeni Zelanda’nın kırsal atmosferini tam bir dinginlikte 360 derece izleme imkanı sunuyor.

Heyecan yaratan bu lüks mekan hakkında hemen söylemek gereken de, gecelik ücreti. Lüks vurgusundan anlaşılabileceği gibi burada konaklama hiç ucuz değil, geceliği 490 dolar.

www.purepods.com

www.purepods.com

Pure Pod Otel, sistemin tamamen dışında, kırsal bir alanda bulunurken, insanlığın teknoloji ve tüketim öncesi dönemine bir atıf. Dingin, doğayla iç içe, minimalist yaşamın öğelerini barındıran otelde neler var derseniz, neler olmadığını sıralamak daha isabetli olur.

www.purepods.com

www.purepods.com

Pure Pod Otelde, metropol yaşantısının stresi yok, yine aynı metropolde gereksinim duyulan enerji ihtiyacı yok, hava kirliliği yok, Wi-fi yok, televizyon yok, air conditioner yok, saç kurutma makinası da yok. Ama zaten inşaa ediliş amacı da tam olarak bu. Metropol yaşantısından arınma ritüeli tam anlamıyla… Kırsallığın, modern ve lüks dokunuşlar ile yeniden inşaa edilmesi.

www.purepods.com

www.purepods.com

Gelelim özelliklerine…Çevre dostu olan otelde, ısınma için biyo-yakıt kullanıyor. Güneş enerjisi ile çalışan bir buzdolabı ve odalarda led ışıklar var. Tasarımı sayesinde yağmur suyunu toplayarak, aynı su ile bahçedeki bitkileri suluyor. Telefonunuzun sinyal alması imkansız ancak yine de şarj etmek isteyenler için USB mevcut. Yine tasarım gereği, organik temizleyiciler ve el ve vücut yıkama ürünlerine sahipsiniz.

Yemek konusunda ise, lokal restoranlardan sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda rehber hizmeti ve referans kitaplarından yürüyüş parkurlarını ilişkin bilgi almanız mümkün. Kendi yemek yapmak isteyenler için dışarıda barbekü ve gaz ocağı var. İhtiyaç duyulan kap-kaçak, bardak, hepsi odada mevcut.

Otele giriş yapmak için gündüz saat 15:00’ten sonra gelmeniz öneriliyor. Ve muhakkak karanlık basmadan. Zira, resepsiyonda arabanızı park ettikten sonra odanıza doğru giden yolda yalnızsınız ve yol üstünde hiçbir yapay ışıklandırma yok.

www.purepods.com

www.purepods.com

Acil durum iletişimi gerekirse, bunu gerçekleştirmek için otel hizmette. Eğer yalnız kalmaksa en büyük hedef, örneğin 3 gün üst üste yalnız kalmak isteniliyorsa, hiç kimse sizi rahatsız etmiyor.

Tüm doğanın kişinin kendine ait olduğu hissini yaratan lüks bir kabinde, müziğe ihtiyaç duyarsanız eğer, bunun için kabinde bluetooth hoparlör emrinizde.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön