Anasayfa » Seyahat Sektorü » Yeni Nesil Misafirlerinizi Nasıl Kazanabilirsiniz?
Seyahat Sektorü

Yeni Nesil Misafirlerinizi Nasıl Kazanabilirsiniz?

yeni-nesil-misafirleri-nasil-kazanabilirsiniz
Arden AGOPYAN
Arden AGOPYAN
8 Ocak 2016

Teknoloji ve internetin yol açtığı değişimlerin başında otel misafirlerinin beklenti ve alışkanlıkları geliyor özellikle de yeni nesil için. Günümüzde gencinden yaşlısına tüm otel misafirleri araştırmalarında, rezervasyonlarında ve paylaşımlarında teknolojiyi yoğun bir şekilde kullanıyorlar.

İnternet tüm kullanıcıların alışkanlıklarının büyük ölçüde değişmesine neden oldu. Bugün artık bilgiye ulaşmak hiç olmadığı kadar kolay. Bu durum turizm alanında sadece seyahat edilecek bölgelerdeki farklı konaklama seçeneklerine değil, fiyat karşılaştırmalarından tesis özelliklerine kadar hemen her detaya son derece hızlı bir şekilde ulaşabilmesini sağlıyor.

Yeni nesil misafirler bir tesisi ziyaret etmeden önce, internet üzerinde inceledikleri fotoğraf ve videolar ile TripAdvisor gibi sitelerde okudukları yorumlar sayesinde tesisinizi neredeyse avuçlarının içi gibi biliyorlar. Bu yüzden onları etkileyebilmek için tesisinizin internetteki varlığını kusursuz hale getirmeniz gerekiyor.

Kusursuz bir online rezervasyon tecrübesi

Yeni nesil misafirleri kazanabilmek için öncelikle tesisinizin sunduğu online rezervasyon seçeneğinin mükemmel çalışıyor olması gerekiyor. Kullanımı kolay olmayan veya beklenmedik sorunlar çıkaran sistemler satış kaçırmanıza neden olabilir.

Sosyal erişim

Yeni nesil kullanıcılar sosyal medyada oldukça fazla zamana geçiriyorlar ve onlara sosyal ağlar üzerinden erişebiliyor olmanız kritik önem taşıyor. Bunun için sosyal medya hesaplarınız kadar, HotelRunner’ın promosyon modülü özelliği gibi yenilikçi çözümler çok işinize yarayacaktır.

Tüm kanallarda ortak mesaj

Yeni nesil misafirlere artık web siteniz ve sosyal medya gibi birden fazla online kanal üzerinden ulaşmak kaçınılmaz. Tabi bunu yaparken tüm kanallarda pazarlama mesajınızın bütünlük içinde olması büyük önem taşıyor.

Her şartta yeni nesil otel misafirlerini kazanabilmenin yolu, onları daha yakın tanımaktan ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilmekten geçiyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER