Anasayfa » Güncel » Yeni Keşifler: Büyüleyici Güzelliği ile Alman Kaleleri
Güncel

Yeni Keşifler: Büyüleyici Güzelliği ile Alman Kaleleri

yeni-kesifler-buyuleyici-guzelligi-ile-alman-kaleleri
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
26 Kasım 2015

Aklınıza gelebilecek en güzel kalelerin ana vatanı  Almanya’dır. Öyle ki yüzyıllar boyunca birçoğu Fransız işgaline uğrasa da ayakta kalmayı başarabilen bu kaleler Almanya’nın en çok bilinen, sevilen ve neredeyse birçok filme, çizgi filme , animasyona ilham vermeye devam edecekler. Tıpkı Grimm Kardeşler ve Disney Uyuyan Güzel’in kalesi olduğu gibi, Alman kaleleri bir çok hikayeye daha ilham verecekler.

Almanya’ya gittiğinizde görmeden geçmeyin diye sizlerle Almanya’nın en güzel kalelerinden bahsedelim istedik.

Haydi başlayalım.

Wartburg  Kalesi

Wartburg Kalesi

Wartburg  Kalesi

Bu tarihi kalenin yapımı 1067’de başlamış ve Almanya’nın en eski kalesi unvanını almış. Eisenach’ta bulunan bu kalenin tarihi önemi Marthin Luther’in İncil’in Yeni Ahit’ini burada Almancaya çevirmiş olmasından geliyormuş.

1999’da UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne eklenen Wartburg kalesinin iç dizaynı romantik dönemden kalma ve 900 yıldan bu yana kültürel ve tarihi mirasını koruyan bir kale. kale giriş ücreti 9 Euro olarak belirlenmiş.

Marksburg Kalesi

Marksburg Kalesi

Marksburg Kalesi

Bir diğer ilham verici Alman kalesi Braubach’ta bulunan Marksburg kalesi, Ortan Rhine’de ortaçağdan bu yana varlığını sürdüren tek kale olma özelliğini taşıyor. 700 yıllık sağlam kalan kale sit alanının yüksek kayalıklar tarafından çevrilmesi ile dış etkenler ve saldırılardan doğal bir koruyucu ile korunmuş durumda.

Marksburg Kalesi de Wartburg gibi Rhine Gorge UNESCO Dünya Mirasları listesine kabul edilmiş.

Giriş ücreti olarak 6 Euro belirlenmiş.

Reichsburg Cochem Kalesi

Reichsburg Cochem Kalesi

Reichsburg Cochem Kalesi

Bölgesinin tek simgesi olan Reichsburg Cochem Kalesi görülmeye değer büyülü doğası ile Cochem bölgesi üzerinde Ortaçağ’dan yükselen bir kale. Diğer Alman kaleleri ile aynı kaderi paylaşan Resichburg Cochem’de 1689’da Fransız orduları tarafından saldırıya uğramış ancak 1868’de inşaatına tekrardan başlanmış. Tabi bu seferde ilk yapıldığı dönemin roma stilini bırakıp Neo Gothic stilde tekrardan inşa edilmiş. Kalede eski çağlardan kalma bir söylentiye göre Cadı Kulesi de bulunuyormuş.

Giriş ücreti 6 Euro olarak belirlenmiş.

Heidelberg Kalesi

Heidelberg Kalesi

Heidelberg Kalesi

Heidelberg kalesi ise bir kale olarak ünlenmekten çok, dünya üzerinde yer alan en ünlü “kale harabesi” olarak ünlenmiş. Fransızlar tarafından saldırılan bu kalenin yapımına 12.yüzyılda başlanmış, bugün hala tamamen tekrardan inşa edilememiş olsa da hala büyülü bir güzelliği var.

Giriş ücreti ise 6 Euro olarak belirlenmiş.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön