Anasayfa » Girisimler » Yeni Havalimanının En Yeni Oteli İngiliz Devi YOTEL
Girisimler

Yeni Havalimanının En Yeni Oteli İngiliz Devi YOTEL

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
19 Aralık 2018

İngiliz devi YO! Company, otelcilik markası YOTEL’i yeni havalimanı ile Türkiye’ye getiriyor. YOTEL, İstanbul Havalimanı’nda 451 odalı otelini açmak için geri sayıma başladı.

Geçtiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda resmi açılışı gerçekleştirilen ve Türk Hava Yolları’nın şimdilik 7 noktaya sefer düzenlediği İstanbul Havalimanı’nda faaliyet gösterecek “YOTEL İstanbul Airport“, 1 Mart 2019’dan itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak.

Akıllı tasarımı ile dikkat çeken YOTEL İstanbul Airport, iki alandan oluşacak ve hava tarafında 174 oda bulunacak. Kara tarafında 277 oda yer alacak olan otelde; ortak çalışma ve dinlenme alanları, sağlıklı yaşam merkezleri, Club Lounge konseptli alanlar da olacak.

yotel istanbul ile ilgili görsel sonucu

Oda fiyatları belli oldu, satışlar başladı

Premium Queen, ADA Queen, Premium Plus Queen, Premium Plus Twin, Premium Plus King ve First Class King with Bunk  olmak üzere 6 ayrı oda tipiyle hizmet verecek otelde konaklamanın bedeli ise, 216 Euro’dan başlayarak 270 Euro’ya kadar yükseliyor.

yotel istanbul ile ilgili görsel sonucu

İstanbul Havalimanı’nda faaliyet gösterecek otelin oda satışları işletmeci firmanın resmi internet sitesi üzerinden başladı.

yotel istanbul ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın en büyük havalimanı otellerinden biri olacak

İngiliz girişimci Simon Woodroffe tarafından kurulan otelin macerası ise oldukça dikkat çekici. IFA Hotels markasının sahibi Woodroffe, yaptığı seyahatlerde keşfettiği Japon kapsül otellerinden ilham alarak 2002’de Capsule Hotel markasını oluşturmak oluşturdu. 2007’de de Londra Gatwick’te ilk YOTEL markalı otel açıldı.

2009’da Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki Schiphol havaalanında bir şube açan YOTEL, Fransa, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere de yayıldı. Londra Heathrow, Paris Charles De Gaulle gibi havaalanlarında da olan YOTEL, Business Travel World Awards’da Yılın İş Konaklama ödülünü kazandı. YOTEL İstanbul, Dünyanın en büyük havalimanı otellerinden biri olacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön