Anasayfa » Seyahat Sektorü » Oteller » Yazarlar En Güzel Butik Otelleri Belirledi!
Oteller

Yazarlar En Güzel Butik Otelleri Belirledi!

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
19 Mayıs 2015

Kendine özgü tarzlarıyla, 5 yıldızlı otel konforunu daha samimi olarak sunan butik otellere gün geçtikçe rağbet artıyor. Lüks ve konaklamanın yanı sıra, özel tasarımları ile fark yaratan butik otellerin ziyaretçi sayısı artıyor.

Türkiye’nin önde gelen seyahat yazarları ve gazeteciler, Türkiye’nin en güzel 10 butik otelini listeledi. Aralarında Mehmet Yaşin, Saffet Emre Tonguç, Şebnem Denktaş ve Müge Akgün gibi gazetecilerin yer aldığı jüri, özgünlükleriyle her biri birbirinden farklı, ziyaretçilerine doğayla iç içe tatil yapma fırsatı sunan Türkiye’nin en güzel butik otellerini belirledi.

Mardin’de bulunan Mardius Tarihi Konak listenin bir numarası. Bina, üç katlı eski bir taş konağından yapılmış. Otelde, hamam ve toplantı odası gibi günümüz hizmetleri de bulunuyor. Otelin en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise, Mezopotamya manzarasına sahip olması. Otelde konaklamak isteyenler için Haziran ayında oda fiyatı 1400 lira.

Türkiye’nin en önemli turistik yerlerinden Kapadokya’da bulunan Sacred House listede ikinci sırada yer alıyor. Sacred House da taştan yapılmış bir bina. Otelin kaya odaları yerin altına iniyor. Haziran ayında Kapadokya’ya gidenler 1200 liraya bu otelde kalabilir.

Alaçatı’da hizmet veren Alavya Otel de en güzel butik otel listesinde ilk üçte yer alıyor. Otelin geniş avlusunda bulunan zeytin ve dur ağaçları ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. 25 odasıyla hizmet veren Alavya Otelin altı taştan yapılmış. Bu otelin haziran ayı konaklama ücreti ise 745 lira.

Seyahat yazarlarının belirlediği listede yer alan bir diğer otel ise Manici Kasrı. Kazdağları’nın eteklerine kurulmuş otelde yiyeceklerin tümü doğal. Bu hem tarihi hem modern otelde konaklama fiyatı haziran ayı boyunca 550 lira. Tarihi bir atmosferde konaklamak isteyenler ise, Cella Boutique’yi tercih edebilir. Otelde konaklama 315 lira.

Yazar ve gazetecilerin belirledikleri listede yer alan diğer oteller ise, Cunda’da Ortunç Otel, Teomida, Golden Key, Divan Çukurhan, Casa Lavanda.

Birçok ödül sahibi Ortunç Otel huzurlu bir tatil isteyenleri Cunda’ya bekliyor. İda Dağı manzarasıyla ve doğal yiyecekleri ise Teomida da doğa ile iç içe olmak isteyenler için en güzel butik oteller arasında. Tatil için Golden Key’i seçenler için otele ait plaj mevcut. Plaja sandalla ulaşılıyor. Ankara’da bulunan Divan Çukurhan ise, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde. İstanbul’dan uzaklaşmadan küçük tatil kaçamakları yapmak isteyenler için de Şile’de bulunan Casa Lavanda güzel bir alternatif. 13 odası bulunan otelin 18 bin metrekare yeşil alanı mevcut.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön