Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Yaz Sıcaklarında Serin Ülkelere Özlem Duyanlara Öneri
Destinasyonlar

Yaz Sıcaklarında Serin Ülkelere Özlem Duyanlara Öneri

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
29 Ağustos 2015

Yaz sezonu boyunca sıcaklardan bunaldınız. Bir İskandinavya turuna ne dersiniz? Online seyahat asistanı bavul.com, seyahat deneyimlerini öne çıkararak, yaz sıcaklarında serin ülkelere özlem duyanlara İskandinavya turunu öneriyor.

İskandinavya turu, mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklıklarda özlem duyduğunuz serinliğe kavuşturacak. Farklı coğrafyası ve iklimi ile turistlerin ilgisini çeken Kuzey Avrupa ülkelerine gitmek için en uygun zamanı kollamalısınız. Ortalama 20 derece sıcaklığın olduğu yaz ayları, İsveç, Norveç ve Danimarka’dan oluşan Kuzey Avrupa ülkelerine gitmek için en uygun zaman.

 

Kopenhag

kopenhag_tg

Sıcaklardan bunalanlar ve ferahlamak isteyenler, denizin buzul vadilerini basmasıyla oluşan Fiyordları, yemyeşil vadileri ve renkli evleri ile ünlü Oslo ve Kopenhag’ı keşfetmeye doyamayacak. Seyahat asistanı bavul.com’a göre, bu seyahat için yaz mevsimi en uygun zaman.

Kışın havanın çabuk karardığı, yaz mevsiminde ise uzun ve beyaz gecelerin yaşandığı İskandinav ülkeleri için yaz aylarının en güzel dönem olduğunu belirten Bavul.com Türkiye Genel Müdürü Mazhar Özsoy, yaz sıcaklarından şikayet edenlere İskandinav ülkelerini önerdi.

 

 

Oslo

oslo_tg

 

İskandinav ülkelerinde kış sezonu hep soğuk geçer ve günler ise kısa olur. Büyük bir çoğunluğu sularla çevrili olan Danimarka’da bu nedenle hava nemlidir. Bölge bolca yağış alır, kış aylarında kar yağışları yoğun olur. Hatta bu dönemde dondurucu soğuklara da maruz kalabilirsiz. Danimarka’da yaz aylarında ise, ortalama sıcaklıklar 25 derecedir. Günler tam da ziyaretlerinize uygun olacak şekilde uzundur. Kış sezonunda gün ışığı 4-5 saat kadardır ve soğuk iklime alışık olmayan turistler bu aylarda bölgeyi gezmekte zorlanacaktır. Bu nedenle yaz aylarında Danimarka’ya seyahat ettiğinizde ülkenin tüm güzelliklerine şahit olabilecek zamanınız olur.

 

 

Stokholm

stockholm_tg

 

Norveç ve İsveç için de yine en uygun zaman yaz mevsimidir. İskandinav ülkeleri yılın her ayında turist çeker. Fakat kışın bazı günler eksi 10lara kadar düşen sıcaklıklara tahammül edemeyen turistler de oluyor.

Yaz sezonunda İskandinav ülkelerine seyahat etmek isteyenler için en gözde şehirler, Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Norveç’in başkenti Oslo ve İsveç’in başkenti Stockholm.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön