Anasayfa » Seyahat Sektorü » Ev Turizmi » Yaz Sezonunda 17 Milyon Misafir, Airbnb ile Konakladı
Ev Turizmi

Yaz Sezonunda 17 Milyon Misafir, Airbnb ile Konakladı

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
11 Eylül 2015

Uluslararası ev kiralama hizmeti sunan Airbnb, bu yıl çok ciddi bir artış yakaladı. Platformun yaz sezonu raporuna göre, rezervasyonlarda 300 kat büyüme görüldü. Yalnızca yaz sezonunda 17 milyon misafir, ev kiralama sistemi Airbnb üzerinden rezervasyon yaptırdı. Otel rezervasyonlarını etkilemeye başlayan dünyanın en değerli girişimlerinden biri olan bu platform, hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Seyahat planlamalarını çok daha eğlenceli hala getiren Airbnb, bu yıl 30 milyondan fazla rezervasyon aldı. Yaz sezonu raporunda bulunan istatistiklere göre, sezonun en yoğun günü olan 8 Ağustos’ta, tüm dünyada 150 farklı ülkede ve 57 bin farklı şehirden 1 milyonu aşkın misafir Airbnb ile konakladı.

Bu Yazın Favorisi: ‘Botta Konaklamak’

Dünyanın en bilinen ve en çok kullanılan konaklama yeri bulma platformlarından biri olan Airbnb üzerinden yapılan rezervasyonlar her geçen gün artıyor. Sürekli büyüyen ve yayılan bu platformda konaklama seçenekleri de oldukça geniş. Böylece farklı seçenekler arayanlara da hitap ediyor. Bu yaz için geleneksel konaklamanın yanı sıra farklı seçenekler de ön plana çıkıyor.

Rapora göre, bu yazın popüler konaklamaları yalnızca geleceksel evler apartmanlar ve villalarda olmadı. Konaklamaların 50 bini botta, 13 bini şatoda yapıldı. Doğayı ve hareketliliği sevenlerin tercihi olan karavanlarda ise, 25 bin konaklama gerçekleşti.

Airbnb’nin En Hızlı Büyüyen Pazarları: Küba ve Philadelphia

2007 yılında San Fransisco’da ev kiralamak isteyen fakat kiraların çok fazla gelmesi nedeniyle evlerinden oda kiralamak isteyenleri bir araya getirmeye karar veren iki arkadaş tarafından kurulan bu site, günümüzde tüm dünyaya yayıldı.

Evlerden, botlara, şatolara kadar konaklamak için pek çok seçenek sunan bu platformun raporuna göre, son altı ayda en çok büyüyen pazarlar Küba ve Philadelphia oldu. Papa Francis’in ziyaretleri, bu iki destinasyondaki hızlı büyümenin sebebi olarak gösteriliyor. Her iki destinasyonda da konaklama talepleri bu ziyaretten sonra artış kaydetti.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön