Anasayfa » Güncel » Yalıkavak Marina “Dünyanın En Eyisi” Seçildi
Güncel

Yalıkavak Marina “Dünyanın En Eyisi” Seçildi

Bodrum’un cazibe merkezlerinden Yalıkavak Marina, dünya yatçılık sektörünün en prestijli kurumlarından biri olan The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görüldü.

“Denize dönük eğlence ve dinlence endüstrisi” olarak tanımlanan yatçılık ve buna paralel olarak gelişen yat turizmi, dünyanın en hızlı gelişen ve en çok gelir getiren turizm kolları arasında. Her ne kadar Türkiye’nin yat turizmi kapasitesi Akdeniz ülkeleri arasındaki toplam kapasitenin sadece yüzde 4’ünü oluştursa da son yıllarda gerçekleştirilen önemli yatırımlar yüz güldürmeye başladı. Yatçılık sektörünün en prestijli kurumlarından The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından düzenlenen; tekne sahipleri ve deniz tutkunlarının oyları ile belirlenen 2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası Ödülü’ne Yalıkavak Marina layık görüldü.

Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklama ile duyurulan ve sektörde büyük memnuniyet yaratan TYHA ödülleri; 24 Nisan’da Londra’da düzenlenecek özel bir törenle sahiplerine teslim edilecek.

5 Altın Çapa ödülüne sahip

Dünya yatçılık sektörünün en prestijli ödüllerinden birine layık görülen Yalıkavak Marina; yine aynı aynı kuruluş tarafından tescillenen 5 Altın Çapa ödülüne sahip.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan; “Dünya yatçılık sektörünün önde gelen ve Marina sektörünün standart belirleyicisi kurumlarından The British Yacht Harbour Association tarafından 2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası ödülüne layık görülmekten büyük onur duyuyoruz.

2009 yılında kurulduğumuzdan beri Yalıkavak Marina olarak, tüm marina operasyonlarında servis kalitemizi yükseltmek için yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Ayrıca misafirlerimizin marinamızda lüksü ve konforu bir arada bulabileceği bir atmosfer yaratmak üzere; ödüllü plajlara sahip otellerimiz, açık hava AVM’mizde bulunan mağazalarımız, gurme restoranlarımız ve özel etkinlikler ve konserlerle hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz.

“Yılda yaklaşık 120 ülkeden 2 milyon misafir ağırlıyoruz”

Kurulduğumuz yıldan beri gösterdiğimiz emeklerin bu şekilde meyvesini vermesi ve misafirlerimizin bizler için oy vermiş olması bizim için oldukça mutluluk verici. Yalıkavak Marina olarak, yılda yaklaşık 120 ülkeden 2 milyon misafir ağırlıyoruz.

Türkiye yatçılık sektörünün marka elçisi olarak; Türkiye karasularını, Bodrum yarımadasını ve Yalıkavak bölgesini uluslararası prestijli oranizasyonlarda tanıtmaya ve ülkemizi gururla temsil etmeye devam edeceğiz. TYHA tarafından aldığımız ödül misyonumuz çerçevesinde attığımız stratejik adımlarda doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön