Anasayfa » Etkinlikler » World Tourism Forum Global Toplantı’da Bakanlar Bir Araya Geldi
Etkinlikler

World Tourism Forum Global Toplantı’da Bakanlar Bir Araya Geldi

world-tourism-forum-global-toplantida-bakanlar-bir-araya-geldi
Turizm Global
Turizm Global
4 Şubat 2016

Dünya Turizminin liderlerini bir araya getiren World Tourism Forum bütün hızı ile devam ediyor. Bakanlar Toplantısı’nda Türkiye, Gana, Azerbaycan ve Makedonya Turizm Bakanları bir araya geldi.

Açılış konuşmalarından sonra Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Adbulfaz Garayev , Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Gana kültür ve turizm bakanı Elizabeth Ofosu Agyare ile Lütfi Kırdar Kongre merkezi Anadolu Auditorium’da gerçekleştirilen Ministrial Meeting (Bakanlar Buluşması)nda ülkelerin turizm bakanları hem dünyada hem de kendi ülkelerinde turizm, kültür ve tanıtım ile ilgili detayları ele alırkan önemli noktalara değindiler.
Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal, turizmn iyileştirici bir etkiye sahip olduğunu belirtirken , küreselleşmenin önemine dikkat çekti. Artık hiçbir ülkenin dünyanın bir yerindeki krize kayıtsız kalamayacağının altını çizdi.

İnsanlığın üzerinde yükseldiği değerleri kaybedersek her şeyi kaybederiz.” diyen Ünal, İspanya’nın terör ile mücadelesinde kamu diplomasisi ve halkla ilişkiler faaliyetleri sayesinde turizmini koruyabilmesine dikkat çeken Ünal, Turizmi uluslararası ilişkilerde yaptırım aracı olarak kullanmamalıyız dedi.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin turizmde ilerlemesini iki katına çıkaracağından bahseden Ünal, önümüzdeki 10 yıl içerisinde ülkeselden ziyade bölgesel destinasyonların öne çıkacağından bahsetti.

Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako ise “Makedonya zamansız bir ülkedir.” dedi ve herkesin Makedonya’yı gelip görmesini ve Makedonya ve bölgede turlar başlatılması gerekliliğinin altını çizdi. Mülteci krizinin durdurulamamasının gelecekte negatif etkileri olduğunu belirtti.
Uluslararası işbirliğine açık olduklarını belirten Azerbaycan Turizm Bakanı ise sürdürülebilir bir toplum, ekonomi ve stabil bir politika ile tüm zorlukların aşılacağını belirtti.

Gana Kültür ve Turizm Bakanı Elizabeth Ofosu Agyare, Gana’nın etkileyici bir kültüre sahip olduğunu belirtti ve “Güzel bir ülkemiz var. Gana’nın turizm potansiyeline güveniyoruz ve turistlerin sahip olduğumuz değerleri görmelerini istiyoruz. ‘Gana-Dünyanın Merkezi’ isimli proje üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön