Anasayfa » Güncel » Wi-Fi Olduğuna İnanamayacağınız Garip Yerler!
Güncel

Wi-Fi Olduğuna İnanamayacağınız Garip Yerler!

Wi-Fi Olduğuna İnanamayacağınız Yerler!
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
17 Temmuz 2015

Globalleşen dünyada daha da bağlantılı hale geldikçe bağlantıyı kolaylaştıran kaynakları da yaratmamız zor olmuyor. Her yeri Wi-Fi ile kaplamak gibi. Şimdi Wi-Fi bulabilceğiniz garip yerler çoğalıyor.

Bundan daha önceki yazılarımdan birisinde Google’nın Moonshot projesi ile NYC sokaklarını Wi-Fi ile kaplayacağından bahsetmiştim. Şimdide Japonya’da Fuji dağının tepesine konulan ücretsiz Wi-Fi’den bahsedelim.

Eğer Fuji gibi yüksek bir dağa tırmanma başarınızı arkadaşlarınızla paylaşmayacaksanız ya da check-in yapmayacaksanız ne anlamı var ki? Japonlar sizin sosyal hayatınızı da düşünmüş olmalı ki Fuji dağını Wi-Fi ile kaplamaya karar vermişler.

Tabi bu hareketin selfie veya check- inden daha büyük bir amacı, tırmanışlarda güvenliği arttırmak ve turizme katkıda bulunmasını sağlamak gibi.

Japonya’nın en yüksek noktası 3776 metre ile Fuji Dağı olurken, Wi-Fi ile turizmde kalkınma sağlanması amaçlanmış.

Fuji’ye ev sahipliği yapan iki şehir Japon Telekom devi NTT Telecom INC. ile anlaşarak havaalanı metrosu ve otobüslerinden sonar Wi-Fi ile 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanıyorlar.

Evet Wi-Fi için Fuji Dağı ilginç bir tercih olsa da daha da ilginçleri olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Gelin hep beraber inceleyelim:

Everest

Fuji’den daha önce birçok dağda Wi-Fi hizmeti başlamıştı. Örneğin,  Everest’te 2010 yılından bu yana 17.000 feet’te  Wi-Fi hizmeti veriliyor.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön