Anasayfa » Girisimler » Walt Disney, Star Wars Temalı Otel Zinciri Kuruyor
Girisimler

Walt Disney, Star Wars Temalı Otel Zinciri Kuruyor

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
3 Ağustos 2017

Dünyaca ünlü tema parkların da sahibi olan, efsane yapım şirketi Walt Disney, fenomen sinema serisi “Star Wars” temalı otel zinciri kuracağını açıkladı. İlk otel Orlando’daki Walt Disney World’e inşa edilecek.

Dünyanın en büyük medya ve eğlence şirketlerinden olan Walt Disney, efsane sinema serisi Star Wars hayranlarını heyecanlandıracak sürpriz bir açıklamada bulundu.

Sektörün duayeni Walt Disney Company, 70’lerden günümüze devam eden serisiyle gerçek bir popüler kültür fenomeni haline gelen “Star Wars” (Yıldız Savaşları) temalı bir otel zinciri açacağını duyurdu.

star wars land, orlando, usa

Serinin sinemadaki başarısını, turizm sektörüne de taşımayı planlayan şirket, ilk oteli Orlando’daki “Walt Disney World“de inşa edecek. Otel, Disney’in yeni oluşturduğu Disney 360 tatil konseptinin de bir parçası olacak.

İlgili resim

Disney’in özel etkinliği “D23 Expo”da habere ilişkin açıklamalarda bulunan Disney’s Park ve Resorts Başkanı Bob Chapek, tüm konukların otele adım attıklarından itibaren Star Wars hikayesinin bir parçası olacağını belirtti. Yapılan açıklamaya göre; otel konukları ünlü Star Wars kostümlerinin de dahil olduğu pek çok tematik unsuru deneyimleme şansı bulacak. Oluşturulacak ollan özel ortam ve etkinlikler sayesinde her konuk galaksinin doğal bir üyesi gibi hissedecek.

Galaksi manzaralı uzay gemisi odası

Otelin tüm iç ve dış mimarisi, serinin temasına uygun şekilde tasarlanırken, oda pencerelerinden galaksi manzarası izlenebilecek. En fazla dört kişilik olması planlanan otel odaları, yalnızca iki gecelik konaklamalar için kullanılabilecek.

star wars land, orlando, usa

Geceliği 1000 Dolar

Henüz tam olarak netleşmese de oda fiyatlarına ilişkin rakamlar da dolaşmaya başladı. Star Wars temalı bu özel otelde konaklamanın bedeli şu an için kişi başı 900 – 1000 dolar olarak ön görüldü.

Disney, Star Wars’un yapımcısı Lucasfilm’i 2012 yılında 4 milyar dolara satın almıştı. Şirket, o tarihten bu yana Star Wars’un lisanslarına sahip ve yaptığı yatırımlarla da dikkat çekmeyi başarmıştı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön