Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Vizesiz Avrupa Ülkelerini Keşfe Çıkın! [Özel Haber]
Destinasyonlar

Vizesiz Avrupa Ülkelerini Keşfe Çıkın! [Özel Haber]

Vizesiz Avrupa Ülkelerini Keşfe Çıkın! [Özel Haber]
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
1 Temmuz 2015

Vizesiz seyahatlerin en büyük kolaylığı, belgelerle uğraşmayacak olmak. Hem hızlı plan yapma şansı sunması hem de tatilin ucuza mal olması nedeniyle rağbet gören vizesiz Avrupa ülkelerini, sizler için listeledik.

Schengen vizesi için istenen ortalama 100 euro’luk maliyet, aile tatiline çıkanlar için yüksek meblağlara ulaşıyor. Vize masraflarına eklenen tatil ücretleri ve uçuk bilet fiyatları çekirdek bir ailenin bile yurtdışında vize gerektiren bir ülkeye yapacağı seyahati bir kez daha düşünmesine neden oluyor. Ayrıca vize almak için istenen onlarca prosedür, vizesiz girilebilen ülkelerin cazibesini artırıyor. Tatilinizi kolaylaştıracak umuma mahsus (bordo) pasaporta vize istemeyen Avrupa ülkeleri ve vizesiz kalabileceğiniz gün sayısını derledik.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) en çok tercih edilen vizesiz destinasyonlar arasında. Kısa süreli seyahat için kimlik yeterli. Uzun süreli seyahate çıkacaklardan pasaport isteniyor.

Bu yıl ziyaretçi sayısında düşüş görülen Rusya’yı tercih edecekler için 30 gün vizesiz seyahat hakkı bulunuyor. Ukrayna’ya gidecekler için ise bu süre 60 gün.

Güneybatı Avrupa’da Fransa ile İspanya arasında kalan ve denize kıyısı olmayan Andorra’da 90 gün kalma hakkınız var. Ancak ülkeye direkt ulaşım olmadığı için Schengen gerekli.

Kuzey Avrupa ülkesi Belarus da Türk vatandaşlarına vizesiz giriş imkanı tanıyor. 30 gün boyunca vizesiz kalabilirsiniz.

İşte Vizesiz Girilebilecek Balkan Ülkeleri…

Balkan ülkelerini keşfetmek isteyenler,  Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Karadağ, Makedonya, Moldova ve Sırbistan’a vizesiz giriş hakkına sahip.

Batıda Adriyatik Denizi’ne güneybatıda İyonya Denizi’ne kıyısı olan Arnavutluk, seyahat seçenekleriniz arasında olabilir. Ülkede vizesiz 90 gün konaklama imkanına sahipsiniz.

Neum şehri ile Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan Bosna Hersek, vizesiz giriş kolaylığı tanıyor. 2 ay vizesiz konaklama imkanı sunan Balkan ülkesini keşfedeceğiniz ülkeler listesine ekleyin.

Kosova, Karadağ, Makedonya, Moldova ve Sırbistan’ı ziyaret etmek isteyenler ise vizesiz seyahatlerini 90 gün boyunca sürdürebilir.

Kafkasya’da Hangi Ülkeler Vizesiz?

Vizesiz giriş kolaylığı ile Kafkasya ülkelerine seyahat edecekler için, Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan seçenekleri bulunuyor.

Batı Asya ile Doğu Avrupa’nın kesiştiği noktada bulunan Azerbaycan’a gidecekler, sınırda vize alabilir. Ülkede vizesiz konaklama süresi 30 gün.

Karadeniz’in doğu kıyısında, Güney Kafkasya’da bulunan Gürcistan, vizesiz Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor. Ülkede 90 gün konaklama şansınız var. Sınırda vize kolaylığı tanıyan Ermenistan’da kalma süreniz ise 120 gün.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön