Anasayfa » Güncel » Vergi Borcu Olanlar Uçağa Binemeyecek
Güncel

Vergi Borcu Olanlar Uçağa Binemeyecek

Vergi Borcu Olanlar Uçağa Binemeyecek!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
27 Temmuz 2015

Yaz sezonunda tatil planı yapan Hollandalılar için zorlu bir dönem başlıyor. Hollandalılar, havalimanında vergi borcu kontrolünden geçecek. Borcunu ödemeyenler uçağa binemeyecek.

Hollanda’da bir süredir, vatandaşların vergi ve diğer devlet kurumlarına olan borçları bu şekilde tahsil ediliyor. Tatile çıkacakların, öncelikle devlet borçlarını kapatması gerekiyor. Okulların kapanmasıyla tatil planlarını yapmaya başlayan Hollanda vatandaşları, ödenmemiş borçlarını kapatma peşinde. Kontrol sırasında vergi borcu çıkanların uçağa binmesine izin verilmeyecek. Uygulama gelecek hafta, Amsterdam’da bulunan Schiphol Havalimanı’nda başlayacak.

Hollanda’da havalimanlarında son yılların en yoğun günlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Keyifle tatile çıkmak isteyen vatandaşların havalimanında bir sürpriz bekliyor. Ödenmemiş vergi borçlarının yanı sıra trafik borcu olanlar için de tatil keyifli başlamayacak.

19 bin Euro Borcunu Peşin Ödedi

Hollandalılar havalimanında pasaport kontrolünün ardından bir de vergi memurları ile karşılaşacak. Geçen hafta yapılan kontrollerde, devlete 19 bin euro borcu olan bir vatandaş vergi memurları tarafından durduruldu. Uçağa binmesine izin verilmeyince, 19 bin euroluk borcunu peşin ödedi. Uygulamanın bu şekilde pek çok kişiyi borcunu ödemeye yönlendirdiği belirtiliyor.

Uygulamaya yönelik bilgi veren vergi dairesi yetkilisi Johan Hooglugt, vatandaşlardan bu şekilde ciddi miktarda borç tahsil edildiğini belirtti. Hooglugt, tatil sezonunun başlamasından bu yana 500 bin euroluk borç tahsil edildiğini vurguladı. Geçen yıl, havaalanlarını kontrol eden kraliyet özel birlikleri, 1.2 milyon euroluk ödenmeyen ceza tahsil etti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön