Anasayfa » Etkinlikler » Ünlü Turizm Merkezleri Yılbaşı İçin Hazır
Etkinlikler

Ünlü Turizm Merkezleri Yılbaşı İçin Hazır

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
28 Aralık 2016

Yılbaşı dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşanması beklenilen Muğla’nın turistik ilçelerindeki otel ve işletmeler yeni yılın ilk saatleri için son hazırlıklarını tamamlamak üzere.

Güney Ege’nin ünlü turizm merkezleri Marmaris, Bodrum ve Fethiye’nin, her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da çok sayıda yerli turisti ağırlaması bekleniyor.

Yaz sezonunun sona ermesiyle birçok otel ve turistik tesisin kapanarak tadilat çalışmalarına başladığı bugünlerde, kış döneminde de açık olan otellerde ve eğlence mekanlarında yılbaşı için hazırlık yapılıyor.

Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik de her yıl 3 milyondan fazla turisti ağırlayan Muğla’nın, dünyanın pek çok yerinden gelen misafirlere güzel bir tatil olanağı sağladığına değinirken, özellikle Bodrum ve Marmaris’te kış aylarında da açık olan 5 yıldızlı otellerin ise yeni yıl için hazırlık yaptığını belirtti. Çelik “Otellere yeni yıl için rezervasyonlar yapılmaya devam ediyor. Özellikle yılbaşı akşamı için program yapan otellere yerli turistler rağbet gösteriyor. Ayrıca bu bölgelerde yerleşik olarak kalan yabancılar da programlar için rezervasyon yaptırıyor.” şeklinde konuştur.

Bodrum rengarenk bir hal aldı

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, Bodrum’da mevcut açık otellere rezervasyonlar yapıldığını belirten ve otellerde çeşitli programların olacağını anlatırken, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı da bu yıl hazırlıkların otellerden daha çok eğlence mekanlarına kaydığını söyledi.

Bodrum’daki otellerde çeşitli programların olacağını anlatan Kavala, “Bazı otel ve büyük restoranlarda programlar var. Bodrum Belediyesinin de yapacağı kutlamalar var. Yılbaşı gecesi bir hareket olacağı kesin.” şeklinde konuştu.

“Marmaris yeni yılı meydanda karşılayacak”

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise belde merkezine yılbaşı öncesinde ve sonrasında çocuk oyun gruplarının, alışveriş noktalarının olduğu, çocukların eğlenebileceği bir meydan yaptıklarını belirterek “Bu yılbaşını Marmaris’e gelenler meydanda kutlayacak diyebiliriz. Hatta kutlamalara başladılar bile. Tüm dünya insanlarının yeni yılını gönülden kutluyorum. Terörün olmadığı, ekonominin iyi olduğu bir yıl diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Fethiye’de eğlence programları

Fethiye ilçesinde de kışın açık olan otellerde rezervasyonların devam ettiği, otellerin yılbaşı için çeşitli konser ve eğlence programları hazırladıkları öğrenildi. Bu arada Muğla’nın Menteşe, Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinde belediyeler tarafından kentin ana caddeleri ışıklandırılarak yeni yıl süslemeleri yapıldı.

Ula’da yeni yılın ilk sabahında deniz keyfi

Ula ilçesine bağlı, doğal güzellikleriyle ünlü “Sakin Kent” Akyaka Mahallesi’nde ise butik otellerde yeni yıl için hazırlıklar devam ediyor. Akyaka’da yaşayan yabancılar, yeni yılın ilk sabahında denize girecek. Bazı tatilcilerin de Akyaka’da gün batımı izleme etkinliğine katılması bekleniyor.

Akyaka’da tur yapan tekne sahipleri, Gökova Körfezi’nin kış mevsiminde Türkiye’de güneşin batışı ve doğuşunun en iyi izlendiği yerlerden birisi olduğunu belirterek, bölgeye gelen turistlere güneşin batışını izlemelerini tavsiye ediyor

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön