Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Üniversite Yıllarınızı Geçirebileceğiniz Dünya Şehirleri
Destinasyonlar

Üniversite Yıllarınızı Geçirebileceğiniz Dünya Şehirleri

Eğitim hayatını en iyi şekilde tamamlamak herkesin hayalidir. Kimisi de üniversite eğitimini yurt dışında almayı hayal eder. Böylece gezip görmenin de tadına varabilirsiniz. Peki hangi şehirler öğrencilere uygundur?

Elbette Türkiye’de okuyacağınız bir çok okul var. Ancak öğrenci değişim programlarıyla kısa süreli bile olsa yurt dışında eğitim deneyimi edinebilirsiniz. Veya yaz sezonunda bir dil okulu da olabilir.

İşte öğrencilerin yaşayabileceği dünya şehirleri

  • Londra / İngiltere

Londra’nın öğrenciler için tek dezavantajı maddiyat olacak. Sterlin 4 liranın üzerinde. Ancak bunun dışında, Londra tam bir öğrenci cenneti.

Bu nedenle bir çok öğrenci dil okulları için Londra’yı tercih ediyor.

  • Floransa / İtalya

Toskana Bölgesi’nin başkenti olan Floransa, öğrencilerin edebilyat, tarih ve felsefe gibi alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri bir şehir olarak öne çıkıyor.

Leonardo Da Vinci ve Michelangelo gibi sanatçıların yaşadığı İtalya, güzel sanatlar öğrencilerinin ilk tercihi. Şehirde birçok sanat galerisi ve müze sizleri bekliyor.

  • Kopenhag / Danimarka

İskandinav ülkeleri eğitimiyle fark yaratıyor. Danimarka’nın başkenti Kopenhag da bunlardan biri. Öğrencilerin üniversite yıllarını en iyi ve en eğlenceli şekilde geçirebilmelerine imkan tanıyan bu şehir, özellikle medya ve yayıncılık gibi alanlarda eğitim almak isteyenlerin tercihi.

  • Vancouver / Kanada

Kanada dünyanın en iyi eğitime sahip ülkelerinden biri. Eğitim olanakları açısından öğrencilerin yaşayabilecekleri en iyi kentlerden biri de Vancouver.

Eğitimi ile fark yaratan ülkeler listesinde üst sıralarda yer alan Kanada, aynı zamanda en yaşanabilir yerlerden.

  • New York / ABD

ABD’nin dünyaca ünlü şehri New York tam anlamıyla tüm dünyadaki öğrencilerin ilgisini çeken bir şehir.

Her dilden ve her kültürden insanlar ile karşılaşabileceğiniz bu şehirde, öğrencilerin katılabilecekleri kültür ve sanat etkinlikleri bulunuyor.

Birçok öğrenci dil eğitimi için bu şehri tercih ediyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön