Anasayfa » Güncel » United Airlines CEO’su Jeff Smisek İstifa Etti
Güncel

United Airlines CEO’su Jeff Smisek İstifa Etti

united-airlines-ceosu-jeff-smisek-istifa-etti
Beste Eşerler
Beste Eşerler
9 Eylül 2015

United Continental Holdings Inc. tarafından geçtiğimiz Salı günü yapılan açıklamaya göre United Airlines CEO’su Jeff Smisek, havayolu şirketinin federal bir soruşturması kapsamında görevinden istifa etti. Soruşturmayla ilgili olarak iki üst yönetici daha önümüzdeki günlerde şirketle yollarını ayıracak.

“Bugün açıklanan istifalar, şirketin New York ve New Jersey Liman İdaresi ile bağlantılı yakın zamanda açığa çıkan bir iç soruşturmasıyla ilgilidir. Soruşturma hali hazırda devam etmekte ve United Continental bünyesindeki United Airlines da hükümetle işbirliğini kararlı bir şekilde sürdürmektedir.” şeklinde açıklama yapan şirket, ayrıca kamuoyuna karşı şeffaflığı korumaya çalıştıklarını da ekledi.

United Continental İletişim ve Hükümet İlişkileri Başkan Vekili Irene Foxhall ve Kurumsal İlişkiler Kıdemli Başkan Vekili Mark Anderson’ın da görevlerinden kişisel sebeplerden dolayı ayrılacakları açıklandı.

Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada; 2010 yılından beri United Airlines şirketinde görevini devam ettiren Smisek, aynı zamanda United Continental’in Yönetim Kurulu’ndaki görevinden de ayrılacağı belirtildi.

Her Şey Yolunda…

Şirketin işleyişi ve hizmeti hususunda herhangi bir problem yaşanmayacağı belirtilirken soruşturmanın devam edeceğinin de altı çizildi. Bir başka açıklama da devam eden bu süreçte, iç soruşturma dahilinde herhangi bir finansal ve idari sorun yaşanmayacağına yönelik oldu.

Smisek yönetimindeki United Continental ve başlı şirketler özellikle son zamanlarda yatırımcılar tarafından finansal ve yönetimsel bağlamda, performans artışındaki aksaklık yüzünden eleştiriliyordu.

Şirketler işbirliğini sonlandırma tazminatı olarak 4.9 Milyon $ alacak olan Smisek’e aynı zamanda 3.5 Milyon $’lık hisse senedinin de sahibi olurken açılan pozisyona United’ın Yönetim Kurulu üyelerinde Oscar Munoz getirildi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön