Anasayfa » Güncel » Uludağ : Kayak Keyfi 12 Ay Sürebilecek
Güncel

Uludağ : Kayak Keyfi 12 Ay Sürebilecek

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
22 Nisan 2016

Bursa Uludağ tabii ki de sadece kayak sporunu sevenlerin değil, doğa tutkunlarının da görülmesi gereken yerler listesindeki haklı yerini almakta.

Ancak, mevsime bağlı olmadan kayak keyfinin de sürekli hale getirilmesi projesi hayata geçirilirse spor turizmi açısından büyük bir adım atılmış olacak.

shutterstock_116584342

Bunun bilinci ile Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer’deki Atatürk Kent Ormanı’na suni bir kayak pisti yaptırmakta.

Bursa Büyükşehir Başkanı Recep Altepe, planlanan projenin bir benzerini ve kar kayağı yapılan kapalı tesisleri yakından görmek için Hollanda’da incelemelerde bulundu.

21703-img-7907-201604211209-57189fe64d977

Tesisi yakın bir gelecekte kayak sporunu sevenlerin hizmetine sunabilmek için gerekli çalışmalara hız verdiklerini belirten Başkan Altepe, Bursa’nın “Sporda marka kent” olması yönünde uygulamalara geçilmeye hazır olunduğunun altını çizdi.

Altepe, “Yapacağımız tesislerle ilgili Hollanda’daki benzer tesislerde teknik incelemeler yaptık. Burası 10 bin metrekare alan üzerinde 6 pist bulunan marka tesislerden biri. Bu tesisin benzerini Atatürk Kent Ormanı’nda kısa zamanda yapmayı amaçlıyoruz. Bu tesislerde kayak sporunu öğrenecek olan sporcularımız artık lisanslı olarak Uludağ ve başka kayak pistlerinde de bu sporu rahatlıkla yapabilecek. Bunun yanında kapalı alanda kar üzerinde kayak imzanı sunan tesisleri de gezdik. Bu tür marka tesisleri başta Kent Ormanı olmak üzere kentin farklı noktalarında hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

682565-bursa-ya-suni-kayak-pisti-geliyor-5718a01742e6b

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön