Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Ülkelere Göre Yeni Yılda İşte Bu Geleneksel Yemekler Yendi
Destinasyonlar

Ülkelere Göre Yeni Yılda İşte Bu Geleneksel Yemekler Yendi

ulkelere-gore-yeni-yilda-iste-bu-geleneksel-yemekler-yendi
Beste Eşerler
Beste Eşerler
1 Ocak 2016

 

Benzersiz bir yeni yıl akşamı için neler gerekir? Sevdiklerimizle birlikte geçireceğimiz uzun, güzel bir akşam, birlikte oynayacağımız bir yılbaşı akşamı klasiği oyunlar –her kültürde farklılık gösterse de mutlaka bir oyun geleneği mevcuttur- ve tabi ki her dakikası leziz olan muazzam bir akşam yemeği… Peki, bu özel akşamda hangi ülkede hangi geleneksel yemek yeniyor? İşte karşınızda 4 ülke ve 4 geleneksel yılbaşı menüsü.

Bazı ülkeler tatlı, bazıları tuzlu lezzetler tercih ederken bazıları birlikte paylaşılan bir içkinin daha iyi olduğunu düşünüyor. Yine de ne yerseniz yiyin, birlikte geçirilen unutulmaz bir akşamda Dünya’nın en lezzetli menüsü gibi gelecektir. Bir sonraki yıl siz de bu ülkeleri tercih edecekseniz; şimdiden afiyet olsun!

ulkelere-gore-yeni-yilda-iste-bu-geleneksel-yemekler-yendi1_tg

Oliebollen

Oliebollen, Hollanda

Hollanda için en tatlı yeni yıl geleneklerinden biri de Oliebollen denilen tatlı bir geleneksek çörek çeşidi. Bol yağlı olarak pişirilen bu top top çörekler ise bünyesinde çeşitli malzemeler bulundurabiliyor; elma püresi, üzüm ve çikolata ise bunlardan sadece bazıları… Hiç şüphesiz umut dolu bir yeni yıla girmenin en tatlı hali de bu olur.

ulkelere-gore-yeni-yilda-iste-bu-geleneksel-yemekler-yendi2_tg

Viski ve Meyveli Kek

Viski ve Meyveli Kek, İskoçya

İskoç geleneği yeni yılda güzel bir konukseverlikle başlıyor. Özellikle bir davetli olarak bir yere gidiyorsanız yanınızda götüreceğiniz ilk şey –ki davet edilen yere giderken hediye götürmek her kültürün bel kemiğidir- yiyecek ve içecek olmalıdır. Yine İskoç kültürü için tercih edilecek yeni yıl hediyeleri meyveli bir turta ya da kek yanında alacağınız büyük bir şişe viskidir.

ulkelere-gore-yeni-yilda-iste-bu-geleneksel-yemekler-yendi3_tg

Noodle

Noodle, Japonya

Özellikle Soba Noodle denen özel bir çeşit yeni yıl akşamı geleneksel olarak tüketilen bir yemektir. Bu mönünün simgesi olduğu şey ise noodle hamurunun uzunluğu referans alınarak inanılan uzun ve sağlıklı bir hayat getirmesidir. Bir başka açıdan da geçen yılı tüm kötülükleriyle arkada bırakmak ve yepyeni, tertemiz bir sayfa açmak olarak da görülür.

ulkelere-gore-yeni-yilda-iste-bu-geleneksel-yemekler-yendi

Marzipan Domuzcukları

Marzipan Domuzcukları, Almanya

Hiç şüphesiz bugüne kadar görüp görebileceğimiz en sevimli domuzlar bunlardır! Bu leziz tatlı aynı zamanda ‘glüksschwein’ adıyla da bilinirken çikolatalı ve şeker kaplamalı olmak üzere iki ana çeşidi mevcuttur. Bu şekerlemeleri yeni yıl arifesinde yemenin şans getirdiğini de eklememizde kesinlikle yarar var!

Yılın bu ilk gününde, 2016’da sağlıklı başarılı ve şeker tadında bir yıl geçirmeniz dileğiyle… Son bir kez: Mutlu Yıllar!

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön