Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » Uçuş Görevlisi 50. Doğum Gününü Uçarak Kutladı.. Kanatların Üzerinde
Havayolları

Uçuş Görevlisi 50. Doğum Gününü Uçarak Kutladı.. Kanatların Üzerinde

Uçuş Görevlisi 50. Doğum Gününü Uçarak Kutladı.. Kanatların Üzerinde
Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
7 Şubat 2019

Amerikan Havayolu United Airlines uçuş görevlisi, 50. doğum günü şerefine özel bir uçağın kanatlarında uçtu. Kuzeybatı Pasifik’in üzerinde seyrederken …

Alman asıllı Sabrina Swenson, doğum günü kutlamasına özel bir planlama yaparken “özel” tarifinin sınırlarını zorlamak istemiş belli ki. Swenson, film çekimlerinde kullanılan teknik ismiyle “wing-walking” deneyimin, tadarak yeni yaşına girmek istemiş.

 

Hayalini Gerçekleştirmek İçin Özel Eğitim Aldı

Swenson, çift kanatlı uçakta heyecan dolu bu deneyimi yaşamadan önce Mason Wing Walking Akademisi’nden eğitim aldığını belirtiyor.

Havayollarının blog sayfasına yaşadığı tecrübeyi aktaran korkusuz uçuş görevlisi “uygun irtifa ve hıza ulaşınca pilotun bana işaret vermesini bekledim” diyerek yaşadıklarını anlatmaya başlıyor. O andan sonrasını ise tam anlamıyla “rüzgâra karşı savaşmaya” benzetiyor.

Uçuş görevlisi dengede uçan uçağın kanadında yürüyüş yapmakla da yetinmiyor. Anlaştıkları üzere uçak akrobatik hareketler yapmaya başlıyor ve Swenson da bu hareketlere eşlik ediyor.

Yine pilotun talimatlarıyla uçağın içerisindeki yerine ulaştığında ise “wing walking” deneyimi ile ilgili ilk akla gelenin “çok yorucu” olduğunu hatırlıyor.

İnsanların en çok merak ettiği ise doğum günü sahibesinin uçağa bağlı olup, olmadığı. Swenson, yine blog yazısında bu konuyu açıklıyor. “Evet, uçağa uzun kablolar ile bağlıydım. Tüm yürüyüşüm boyunca da bağlı kaldım. Ancak kabloların varlığı bir şey değiştirmiyor. Böyle bir tecrübe yaşamak isteyen herkesin buna yönelik bir eğitim alması şart”

Doğum gününü unutulmaz kılmak adına girdiği zahmetten memnun olduğunu ifade eden Swenson hayatının son gününe kadar da bu olayı hatırlayacağını söylüyor.

Tüm sosyal medya platformlarında da paylaşılan bu sıra dışı doğum günü kutlaması, yayınlandığı günden bu yana beğeni topluyor.

İyi ve güvenli uçuşlar dileriz.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön