Anasayfa » Güncel » Uçak Pistinin Sökülerek Çalınabileceğine İnanabiliyor musunuz?
Güncel

Uçak Pistinin Sökülerek Çalınabileceğine İnanabiliyor musunuz?

ucak-pistinin-sokulerek-calinabilecegine-inanabiliyor-musunuz
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
14 Ocak 2016

Rusya’da yıllardır kullanımda olmayan bir uçak pisti, sökülerek satıldı. Askeri bir havalimanının pistinde bulunan 100 kadar beton plakayı çalan kişinin bir iş adamı olduğu ortaya çıktı. Plakaları çalan ve satan iş adamı hakkında soruşturma başlatıldı. Kasabadan ayrılması yasaklandı. Hırsızlık kanıtlanırsa, Rus iş adamı mahkemeye sevk edilecek.

Bildiğiniz gibi uçak pistleri, uçakların iniş ve kalkışlarını yapmak üzere kullandıkları yollardır. Dünyanın dört bir yanında büyüklü küçüklü kullanım alanına göre değişen sivil ve askeri pistler bulunuyor.

Bunlardan biri olan ve 2000 yılından bu yana kullanılmayan bir askeri pistin plakaları söküldü. Pistin çalınabileceği hiç aklınıza gelir miydi?

İlginç olay Rusya’nın kuzeybatısında bulunan Murmansk bölgesinde yaşandı. Sputnik’de yer alan habere göre, Safonovo kasabasından bir işadamı yıllardır kullanılmayan askeri bir havalimanına ait uçak pistindeki plakaları çaldı.

Plakaların Bir Kısmı Bulundu

Uçak pistleri kullanım amacına göre toprak veya asfalttan yapılabiliyor. Bu pist betondu. Rus iş adamı, pistteki beton plakaları satmak üzere çaldı.

Konuya ilişkin Rossiskaya Gazeta sitesine açıklamalarda bulunan polis ekipleri iş adamının 100 beton plakayı sattığını söyledi. Açıklamada, satılan plakaların üçte birlik gibi küçük bir kısmı havalimanı yakınlarında bulunduğu belirtildi.

Pist hırsızı Rus iş adamı hakkında soruşturma açıldı. İş adamının soruşturma tamamlanana kadar Safanovo kasabasından ayrılması yasaklandı. İncelemeler sürüyor. Ancak iş adamının hırsızlığının kanıtlanması halinde, mahkemeye sevk edileceği belirtildi.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER