Anasayfa » Güncel » UberChopper: Airbus ve Uber İşbirliği ile Geliyor
Güncel

UberChopper: Airbus ve Uber İşbirliği ile Geliyor

Dünyanın önde gelen ulaşım servisi Uber, kara ulaşımının ardından hava ulaşımını da hizmetleri arasına ekliyor. Uber, 2013 yılında duyurulan UberChopper isimli helikopter hizmeti için Airbus ile işbirliğine imza atmaya hazırlanıyor.

Gökyüzü macerasına el atan Uber, Sundance Film Festivali süresince, ABD’nin Utah eyaletinde hem şık hem de hızlı helikopter yolculukları hizmeti sunacak. Hava ulaşımını faaliyet alanları arasına alan Uber, bu helikopterler için Avrupalı havacılık devi Airbus ile bir araya geliyor.

Helikopter taksi hizmeti için The Wall Street Journal’a konuşan Airbus CEO’su Tom Enders, Uber ile yapılan işbirliğinin henüz pilot proje olduğunu ve sürecin işleyişine bakılacağını söyledi. Enders ayrıca, ulaşım servisi Uber ile yapılan anlaşmanın heyecan verici olduğunu da sözlerine ekledi.

Helikopter Hizmeti Devamlı Hale Getiriliyor

UberChopper isimli helikopter hizmetinin başlayacağını 2013 yılında duyuran Uber, o dönemde ABD’nin popüler şehri New York’un Manhattan bölgesinden Hamptons bölgesine helikopter seferleri düzenlemişti. Ancak bu servis yalnızca helikopterle yolculuk deneyimi sunuyordu ve o dönemde sürekli bir servise dönüştürülmemişti.

Geçtiğimiz yıl Canned Film Festivali’ne katılan dünyaca ünlü isimleri festival alanına helikopterler ile ulaştıran Uber, Formula 1 ABD Grand Prix sırasında da yarış pistine gitmek isteyenlere yönelik hizmet sunmuştu. Hızlı ve şık bir yolculuk deneyimi yaşatan Uber bu seferler için yolculardan 3 bin dolar almıştı.

Hava ulaşımına yavaş yavaş giriş yapan ulaşım servisi, artık bu hizmeti devamlı hale getiriyor. Sundance Film Festivali boyunca yolculara hava ulaşımı sağlayacak olan şirket, Airbus ile işbirliğine gitmeye hazırlanıyor.

Havacılık devi Airbus, Uber’e helikopter tedarik edecek. Ancak henüz bu araçların Uber tarafından satın alınıp alınmayacağı kesinlik kazanmadı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön