Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Türkler Bu Yaz Nereye Gitmek İstiyor?
Destinasyonlar

Türkler Bu Yaz Nereye Gitmek İstiyor?

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
13 Haziran 2017

Türklerin tatil tercihleri yeniden mercek altına alındı. Seyahat arama sitesi momondo.com.tr tarafından yapılan araştırmaya göre, bu yazın favorisi uzak diyarlar.

Biraz geç de olsa yaz mevsiminin kendini göstermeye başlamasıyla bayram ve bayramı takip eden zaman dilimi için planlar yapılmaya başlandı. Erken rezervasyondan yararlananların yanı sıra, “senede bir tatilim var onu da iyi seçeyim” deyip detaylı araştırmaya girenler ve tabi bir de son dakikacılar… Ancak ortak soru şu “Bu yaz nereye gitsek?” Seyahat sitesi momondo.com.tr denek grup olarak binden fazla kişi üzerinde gerçekleştirdiği araştırmada “Türklerin tatil tercihleri”ni araştırdı. Sonuçlar sizi şaşırtabilir.

Zirvede Bangkok var…

Bangkok ile ilgili görsel sonucu

Doğa, macera ya da gemi yolculuğu… Yaz tatili için onlarca alternatif mevcut. Türklerin ise gözü uzaklarda. Araştırma sonuçlarına göre bu yaz Türklerin favorisi Bangkok.

Momondo sözcüsü Serpil Özkürk şöyle konuştu: “Web sitemizde yer alan aramalar gösteriyor ki bu yaz Türklerin favori destinasyonu açık ara Bangkok. Bangkok’u Antalya, Londra ve New York takip ediyor. Listenin sonunda ise Amsterdam var. En fazla yükseliş gösteren destinasyon ise Bali. Geçtiğimiz yıla göre %103 oranında artış gösteren Endonezya’nın egzotik adası, Türkler arasında giderek popülerleşiyor.

En büyük artış Bali’de…

 İlgili resim

Türkler arasında ciddi oranda yüksek bir popülerlik gösteren destinasyon olarak Bali göze çarpıyor. Öyle ki, Bali aramalarındaki artış oranı % 103’e ulaşmış durumda.

 En favori 5 destinasyon

1. Bangkok

2. Antalya

3. Londra

londra gezilecek yerler ile ilgili görsel sonucu

4. New York

5. Amsterdam

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön