Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Türk Tatilciler Kurban Bayramı’nı Nerede Geçirecek?
Destinasyonlar

Türk Tatilciler Kurban Bayramı’nı Nerede Geçirecek?

turk-tatilciler-kurban-bayramini-nerede-gecirecek
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
15 Eylül 2015

Seyahat arama sitesi momondo, Türk tatilcilerin Kurban Bayramı’nda nereleri tercih edeceğini araştırdı. Tatilcilerin yurtiçi tercihi Antalya olurken, yurtdışı tercihi ise Amsterdam.

Yaz sezonunun sona ermesiyle havalar soğumadan birkaç ufak tefek tatil kaçamağı daha yapmak isteyenler atağa geçti. Okulların açılış tarihinin ertelenmesi tatilcileri harekete geçirdi, “Nereye gitsem?” arayışları başladı. Kurban Bayramı tatilini fırsata dönüştüren tatilciler, havalar soğumaya başlamadan keyifli tatil yapmanın peşine düştü. Peki bu tatilciler, bayram için en çok hangi destinasyonları aradı? Tatilcilerin en çok seyahat etmek istedikleri ve haliyle de en çok uçak bileti aradıkları destinasyonları momondo belirledi. Türk tatilciler, yurtiçinde en çok Antalya’yı ararken, yurtdışı tatilini tercih edenler ise en çok Amsterdam’ı aradı.

Seyahat arama platformu momondo’nun verilerine göre, Kurban Bayramı tatilini yurtiçinde geçirecek olanlar sırasıyla en çok Antalya, İstanbul ve İzmir için uçak bileti aradı. Adana ve Bodrum ise, turistik amaçla ve akraba ziyareti için seyahat etmek isteyenlerin diğer favori destinasyonları.

Amsterdam, Adana ve Bodrum’dan Daha Çok Arandı

Momondo’nun araştırması tatilcilerin tercihlerini ortaya koydu. Yurtdışına gitmek isteyenler çoğunlukta.

Hollanda’nın turistik başkenti Amsterdam, yurtdışı tatilcilerinin favori destinasyonu. Türkiye genelinden yapılan aramalarda, Amsterdam, sayıca Adana ve Bodrum’dan daha çok arandı.

Türk tatilcilerin yurtdışındaki bir diğer favori destinasyonu ise Sırbistan’ın başkenti Belgrad. Türklerin ilk tercihleri arasında yer alan Paris, yine ilk sıralarda yer aldı. KKTC’deki Ercan Havalimanı ve Ukrayna’nın başkenti Kiev de en çok arananlar listesinin dördüncü ve beşinci sıralarını oluşturdu.

Türkiye çıkışlı uçuşlar için en çok araması yapılan ülkeler ise, Almanya, Rusya, Hollanda, İtalya ve Ukrayna şeklinde sıralandı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön