Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Türk Şirketine Ait San Clemente Palace Kempinski “Venedik’in En İyi Oteli” Seçildi
Destinasyonlar

Türk Şirketine Ait San Clemente Palace Kempinski “Venedik’in En İyi Oteli” Seçildi

Türkiye merkezli bir şirketin yatırımı olan, Venedik’in ünlü adasındaki San Clemente Palace Kempinski; lüks yaşam ve gezi dergisi Conde Nast Traveller okuyucuları tarafından “Venedik’in En İyi Oteli” seçildi.

İrili ufaklı adaları, tarihi köprüleri ve şehri masalsı bir atmosfere sokan ünlü su kanalları ile Venedik, tüm dünyadan milyonlarca turistin en gözde destinasyonları arasında kuşkusuz. Peki milyonları ağırlayan bu efsunlu şehrin en güzel oteli Türk menşeli bir şirketin desek?

Hedefini “Akdeniz’in en iyi oteli olma” vizyonuyla destekleyen San Clemente Palace Kempinski, Conde Nast Traveller Dergisi okuyucularının oyları ile “2018 – Venedik’in En Güzel Oteli” ödülünü elde etti. Türkiye’nin hızla büyüyen sanayi, hizmet ve yatırım şirketlerinden biri olan PERMAK Gruba ait San Clemente Palace Kempinski, World Tourism Forum tarafından 2017’de “Dünyanın En İyi Düğün Event Oteli” ve “Dünyanın En iyi Suiti”; 2018’de ise “Dünyanın Önde Gelen Palace”ı ödüllerinin sahibi olmuştu.

Acquerello Restaurant Terrace

San Clemente adası Venedik’in gözbebeği

San Marco Meydanı’nın karşısında yer alan tarihi San Clement Adası, Venedik’in gözbebeği olarak biliniyor. Venedik tersanelerinin San Clemente Palace Kempinski Hotel’e özel dizayn ettiği ahşap teknelerle adaya 8-10 dakikada ücretsiz ulaşılabiliyor.

San Clemente Palace Kempinski ile ilgili görsel sonucu

Adanın merkezinde yer alan tarihi otel binası, başlangıçta manastır olarak inşa edilmişti. Yüksek tavanlar, geniş koridorlar ve haşmetli merdivenlerle donatılan, 1131 yılından kalma San Clemente Kilisesi; İtalya’nın en güzel kiliselerinden biriydi.

HOTEL GROUNDS

Permak Grubu adayı aldığında çökmek üzere olan bu büyüleyici yapı; koruma kuralları ve izinleri çerçevesinde üç yıl boyunca yürütülen restorasyon çalışmaları sonucu yeniden hayata döndürüldü.

HOTEL GROUNDS

Rönesans döneminden kalma bir yapının modernizasyonu hem Venedikliler’i hem de tarih severleri sevindirdi. Döneminin önemli sanatçılarına ait duvar ve tavan resimleri, bronz kabartmaları ve mermer heykelleri ile bugün San Clemente Palace Kempinski olarak ziyaretçilerini kabul eden binanın mistik havası; görenleri büyülemeye devam ediyor.

HOTEL GROUNDS

Dünyanın en güzel kral dairelerinden…

San Clemente Palace Kempinski Hotel’in ahşap kirişler ve yığma tuğlalarla oluşturulan 180 metrekarelik “Özel Suiti”, dünyanın en güzel kral dairelerinden biri olma özelliğine sahip. 2018 yılında “Dünyanın En İyi Suiti” seçilen bu özel oda, Venedik’in büyülü atmosferini çok iyi yansıtıyor.

Acquerello Restaurant Terrace

Hem doğa hem de deniz manzaralı Gardineri süitleri ile otelin yeni açılacak Naviganti (Denizci) süitleri de görülmeye değer.

ROOMS & SUITES

Otelin bulunduğu San Clemente Adasında ayrıca doğal bir göl, yüzme havuzu, golf alanı, helikoper pisti, büyük bir jogging parkuru, korunan bir doğal park, kongre merkezi ve üç adet seyir tepesi bulunuyor.

San Clemente Palace Kempinski

Acquerello Restaurant TerraceGünün farklı saatlerinde Lido’yu, San Marco’yu veya Venedik Lagününü tepeden izlemek; Venedik’e özel kayıklarla yapılan kürek sporu ve yelkenlilerin geçişini seyretmek, ada misafirlerine ayrı bir İtalya deneyimi yaşatıyor.

WEDDINGS

San Clemente Palace Kempinski ünlülerin düğünlerine ve şirketlerin önemli toplantılarına da ev sahipliği de yapıyor. Yaklaşık 400 kişilik kapalı, 1200 kişilik açık alan kapasitesi ile İtalya’nın bir numaralı davet merkezi olmasının yanı sıra balayı ve özel yıl dönümleri için de özel bir destinasyon.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön