Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » Türk Hava Yolları Şimdi Birleşik Krallık’a Daha Çok Ziyaretçi Taşıyacak
Havayolları

Türk Hava Yolları Şimdi Birleşik Krallık’a Daha Çok Ziyaretçi Taşıyacak

turk-hava-yollari-simdi-birlesik-krallika-daha-cok-ziyaretci-tasiyacak
Beste Eşerler
Beste Eşerler
28 Ekim 2015

Türk Hava Yolları ve Visit Britain -Birleşik Krallık tanıtım ofisi- ortak hedefleri doğrultusunda, yeni bir pazarlama kampanyası başlatmak için kolları sıvadı. Amaç: Birleşik Krallık rotasına, belirlenen beş ana havaalanı kanalıyla daha çok yabancı ziyaretçi çekmek… İki dev şirket arasında gerçekleştirilecek bu işbirliğinin ilk hedefi ise Gulf bölgesi pazarları, Suudi Arabistan ve Güney Asya.

Bu işbirliğinin ağırlıklı olarak yürütüleceği havaalanları; Gatwick and Heathrow (Londra), Manchester, Edinburgh ve aynı zamanda Birmingham olarak belirlenirken, ortak hedefler doğrultusunda Birleşik Krallık destinasyonuna yönelik daha fazla seyahat güdüsü oluşturup, Gulf bölgesi başta olmak üzere daha fazla yabancı ziyaretçiye erişebilmek. İşbirliğine ilişkin bir başka önemli detay da bu iki şirket Birleşik Krallık içerisinde yalnızca Londra şehrine odaklanmayıp, krallığın her noktasının tanıtımına eşit önemle yaklaşıyor.

“Türk Hava Yollarını global partnerimiz olarak arkasına alan ilk turizm tanıtım ofisi olmaktan oldukça memnunuz. Bu işbirliği uluslararası erişim ağımızı çok daha ileri bir boyuta taşıyacak ve zaten sahip olduğumuz büyümeyi çok daha hızlandıracak…” – Sally Balcombe, CEO, Visit Britain

Birleşik Krallık için turizm endüstrisi oldukça önemli bir gelir kaynağı olarak kabul ediliyor ki ülke genelinde turizm beşinci büyük endüstri olarak değerlendiriliyor.

“Birleşik Krallık için turizm her dakika büyümeye devam eden oldukça büyük bir pazar. İtibarı oldukça yüksek böyle bir markayla işbirliği yaparak Visit Britain’e katkı sağlıyor olmak, aynı zamanda Türk Hava Yolları için de son derece iyi bir fırsat…” – Ahmet Olmustur, Pazarlama Departmanı Başkanı, Türk Hava Yolları

Dünyaca ünlü havacılık şirketi Türk Hava Yolları Visit Britain markasını aynı zamanda, Britanya kültürünü yabancı ülkelere taşımakta oldukça etkili olan ‘Bollywood is GREAT’ kampanyası kapsamında da destekliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön