Anasayfa » Güncel » Türk Hava Yoları DO&CO İle Yollarına Devam Edecek
Güncel

Türk Hava Yoları DO&CO İle Yollarına Devam Edecek

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
21 Temmuz 2018

Türk Hava Yolları (THY) ile işadamı Atilla Doğudan’a ait ikram şirketi DO&CO birlikte hizmet vermeye devam edeceğe benziyor.

THY’nin ilk yazılı anlaşmasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda ikram hizmeti alacağı şirket olarak Singapurlu SATS şirketini duyurmuştu. Sonrasında ise imzalanan “niyet anlaşmasının” feshini aşağıdaki metin ile duyurdu:

“İlgi açıklamalarımızda Türk Hava Yolları A.O.’nın İstanbul Yeni Havaliman’ına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, SATS Ltd (SATS)’ın iştiraki olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile bir niyet anlaşması imzalandığı ve akabinde ek bir sözleşme ile söz konusu niyet anlaşmasının süresinin uzatıldığı kamuya duyurulmuş idi.         

Ortaklığımız Yönetim Kurulu’nca alınan karar ayrıca SIPL ve Ortaklığımızın mutabakatı ile yapılan görüşmeler sonlandırılmış olup, taraflar arasında imzalanan niyet anlaşması fesh edilmiştir. “

 

Türk Hava Yolları’ndan daha sonra yapılan açıklama ile de söz konusu ikram hizmeti için DO&CO ile görüşmelere başlandığı duyuruldu:

“Ortaklığımızın İstanbul Yeni Havalimanı’nda ve Türkiye’deki diğer havalimanlarında alacağı ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, DO&CO AG ile ortak kuruluşumuz olan mevcut ikram hizmeti tedarikçimiz THY DO&CO İkram Hizmetleri A.Ş. ile görüşmelere başlanmış olup, önemlilik arz eden gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

 

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin, “Turkish DO&CO ikram konusunda ödüller almamızı sağlayan çok güzel bir şirketimiz. Hakikaten ikramda THY’yi bir noktaya getirdi. Biz aslında bu şirketten memnunduk ancak diğer şirketin finansman teklifi cazip olduğu için görüşmeler devam etti. Bazı detay konuları henüz çözemedik. O yüzden SATS ile görüşmeler istediğimiz ölçüde gitmiyor. Önümüzdeki hafta bu konuda karar verecek durumda olacağız. Biz Turkish DO&CO’dan memnunuz” sözlerinden büyük bir sürpriz olmazsa Turkish Do&Co markasının yaşayacağını çıkarabiliriz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön