Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Turizmde Whatsapp Dönemi mi Başlıyor?
Acentalar

Turizmde Whatsapp Dönemi mi Başlıyor?

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
15 Kasım 2016

Avrupa’nın en büyük turizm şirketlerinden TUI’nin getirdiği bir yenilik, akıllı telefonlar üzerinden yapılan rezervasyonlarda yeni bir dönemim habercisi olabilir. Ünlü tur operatörü, WhatsApp üzerinden sunduğu haber kanalı ile rezervasyon almaya başlıyor.

Teknolojinin son nimeti akıllı telefonların hayatımızda kapladığı alan suya sabuna yakın hale geldi adeta… Hal böyle olunca pek çok sektör hedef kitlesine ulaşmak için mobil dünyanın seçeneklerinden maksimum derecede faydalanma yolunu seçiyor. Turizm sektörü de bunlardan biri… Artık pek çok acenta ve online otel satış sitesinin kendi mobil uygulamaları mevcut. Ancak gelişmeler bununla sınırlı değil.

Avrupa’nın en büyük turizm şirketi TUI Avusturya’nın yeni ve ilginç bir satış kanalı var artık: Whatsapp…

Bir diğer vazgeçilmezimiz haline gelen WhatsApp’ta, seyahat ve tatil düşkünü kişilere yönelik yeni bir haber kanalı sunan tur operatörü, bundan böyle en iyi tatil tekliflerini doğrudan akıllı telefonlara gönderecek. Üstelik ilk abone olanlar arasından bir talihlinin Sri Lanka için iki kişilik bir tatili kazanma şansı bulunuyor.

WhatsApp (1)

WhatsApp üzerinden gelen teklifleri erken değerlendiren tatilsever avantajlı olacak

“WhatsApp´ı uzun zamandan beri ekiplerin şirket içi hızlı mesajlaşmaları için kullanıyoruz. Şimdi de bunu müşterimize de uzatmak ve böylece dijital hizmetlerimizi genişletmek istiyoruz” ifadelerini kullanan TUI Avusturya Genel Müdürü Lisa Weddig, “WhatApp abonelerimiz, hem tekliflerin ayrıcalıklı olmalarından faydalanacak, hem de bu medyanın hızından… Çünkü teklifi WhatsApp sayesinde görenler, rezervasyonunu daha erken ve yerler tükenmeden yapabilecek” şeklinde bilgi verdi.

Özel olarak TUI´nin WhatsApp aboneleri için seçilmiş bilgiler, haftada üç kere gönderilecek. Bu bilgilerin arasında hem anlık seyahat ve tatil teklifleri yer alacak, hem de TUI uzmanlarından verilen özel ipuçları ve dünyadaki çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler de yer alacak. “Bu bilgilerle hem doğrudan müşterilerimize, hem de seyahat acentalarına hitap ediyoruz” diyen Weddig, sunulan tekliflerin hem online olarak, hem de seyahat acentasından satın alınabileceğine işaret ediyor.

Bilgilerin gönderimi ATMS ile işbirliği içinde yapılacak. Başvurular kolay bir şekilde www.tui.at/tui-auf-whatsapp/adresinden yapılabilecek. İlk başvuranlar Sri Lanka için iki kişilik bir tatil çekilişine katılabilecek.

Dünya çapında 180 ülkede bir milyardan fazla kişinin whatsapp´ı kullanmakta olduğunu düşünürsek, bu uygulamanın diğer tur şirketleri arasında da yayılacağını ön görmek mümkün görünüyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön