Anasayfa » Güncel » Turizmde Sosyal Medya Nasıl Kullanılır?
Güncel

Turizmde Sosyal Medya Nasıl Kullanılır?

turizmciler sosyal medyayı nasıl kullanmalkı
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
30 Mayıs 2015

Günümüzde tüketiciler neredeyse hiç zaman ayırmadan tüm ihtiyaçlarını online olarak giderebiliyor. Tüketicilerin satın alma öncesinde mutlaka sosyal medyayı ziyaret ettiği görülüyor.

Tüketiciler, web sitesinin güncel olmaması nedeniyle sosyal mecralara yöneliyor. Alıcılar web sitesinde anlık paylaşımları ve misafir yorumlarını görmediklerinde, karar verme aşamasında sosyal medyayı kullanıyor. Bu nedenle sosyal medya artık tüketiciler ile firmalar arasında önemli bir köprü kuruyor.

Tüketici tesise gitmeden önce, tesisin son halini görmek istiyor. Bu nedenle paylaşımların güncelliği önem arz ediyor. Misafir yorumları ve otelin yorumlara gösterdiği ilgi de tüketicinin karar verme aşamasını etkiliyor.

Satın Aldıktan Sonra da Sosyal Medya Ziyaret Ediliyor

Sosyal Medya Uzmanı Murat Gencer, tüketicinin satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, tesiste konaklayacağı güne kadar sosyal medya sayfalarını ziyaret ettiğini söyleyerek, misafirin böylece tüm gelişmelerden haberdar olmak istediğinin altını çiziyor. Gencer, tesiste önceden konaklayan misafirlerin bile sayfayı takip ettiklerini anlatıyor.

Sayfa Nasıl Yönetilmeli?

Tüketiciler öncelikle güncel ve eksiksiz bilgiye önem veriyor. Gencer, sosyal medya kanallarının doğru tespit edilmiş mecralarda açılması gerektiğini söylüyor. Gencer’e göre, tesis adına önceden açılan gereksiz hesaplarla mücadele edilerek, hesapların kapatılması, tesisin online itibarı açısından büyük önem taşıyor.

Güncel İçerikler Paylaşılmalı

Sayfa yönetiminde eski hesapların kapatılmasının ardından, güncel içeriklerin paylaşımı tesisin itibarını güçlendiriyor. Gencer, “Hem sözel hem de görsel içeriklerin özenle oluşturulması gerekiyor. İçerikler takipçi kitlenizi etkilemeli.” şeklinde konuşurken, içerik paylaşımlarının aktif olmasının sayfanın etkileşimini artırdığını da belirtti.

Tesise gelen yorum, soru veya isteklere en kısa zamanda cevap verilmeli. Aktif sosyal medya kullanımı, misafirin tesise olan güvenini artırıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön