Anasayfa » Etkinlikler » Turizmciler “Uzakrota Travel Summit”te Buluştu
Etkinlikler

Turizmciler “Uzakrota Travel Summit”te Buluştu

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
14 Aralık 2018

Dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri olarak gösterilen Uzakrota Travel Summit, Amadeus, Emirates Airline, Tourism Korea, Go Global ve Atlasglobal ana destekçiliğinde 3 salon, 5 sahne ve 1 fuaye alanında, 2500’den fazla yerli ve yabancı turizm profesyonelinin katılımı ile Hilton Istanbul Bosphorus Convention Center’da gerçekleştirildi.

Başta Türkiye olmak üzere; birçok ülkeden seyahat acentelerini, turizm teknoloji firmalarını, otelleri, turizm sektörüne yönelik hizmet veren ajansları ve seyahat blogu yazarlarını buluşturan Uzakrota Travel Summit; yüksek katılımlı bir serinin ardından başarılı bir kapanış yaptı. Türkiye’nin en etkili turizm zirvelerinden biri olan etkinliğe; 2500’den fazla yerli ve yabancı turizm profesyonelinin katılımı ile gerçekleşti.

Gastronomiden, dijital dünyaya 60’a yakın oturum…

“Gastronominin Turizme etkileri”, “Geleceğin Gezgin Grupları ve Pazarlama Stratejileri”, “Turizmde Omnichannel Pazarlama”, “Stratejik Ortaklıklar, API’ler ve Veri Analitikleri”, “Ödeme Yöntemlerini Kullanarak Pazar Payı Elde Etmek”, “Fenomen ve marka işbirlikleri nasıl olmalı?”, “Google, turizm ve seyahat sektörünü nasıl etkiliyor?” gibi konu başlıklarının yanı sıra; “Gelişmekte Olan Piyasalar ve Online Platformların Gücü” “Müslüman Seyahat Pazarı ve Helal turizme Akademik Bir Bakış” ve “Uçak Bileti Konsolidasyonunda Küresel Gelişmeler” gibi panellerde; 5 sahne ve 57 oturumda 120’nin üstünde konuşmacı yer aldı.

Etkinlikte 100 marka yer aldı

Amadeus Ana Salonu, Neredekal.com Turizm Teknoloji Salonu, Emirates Turizm Pazarlama Salonu, bunlara ek olarak dünya çapında düzenlenen Crescent Rating Halal in Travel sahnesi ve turizm sektörü için birbirinden değerli 100 marka etkinlikte yer aldı.

Turizmciler zirvede buluştu

“Firmalar açısından ciddi iş bağlantısı fırsatları oldu”

Zirvenin ana sponsoru Amadeus’un Pazarlama ve İletişim Müdürü Çiğdem Cengiz, zirvenin turizm sektöründe networkingin geliştirilmesi ve güncel sektörel bilgilere ulaşma açısından da çok faydalı olduğunu belirtti. Cengiz; “Sektör oyuncularının tecrübelerini paylaştığı ve uluslararası katılımcıları dinleme fırsatının olduğu çok detaylı ve güzel organize edilmiş bir zirveydi. Firmalar açısından ciddi iş bağlantısı fırsatlarının kurulmasına imkan tanıyan bir etkinlik oldu.” şeklinde konuştu.

“İş geliştirme konusunda pozitif adımlar attık”

Sadece 6 ay içinde Tunus, Fas, Cezayir ve Fildişi Sahilleri başta olmak üzere 65.000 oda geceleme kapasitesinde Türkiye’ye turist getiren; Belçika menşeili global online rezervasyon sistemi myGO Worldwide’ın Türkiye Ülke Müdürü Fatih Alp ise; “Acente ağımızı geliştirmek hedefiyle geldiğimiz Uzakrota etkinliğinde; hem ulaşmak istediğimiz birçok acenteyle iletişime geçtik, hem de teknoloji ve diğer alanlardaki turizm profesyonelleri ile de buluşup, iş geliştirme konusunda pozitif adımlar attık.” şeklinde görüş bildirdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön