Anasayfa » Seyahat Sektorü » Ev Turizmi » Turistlerin Yeni Gözdesi Kiralık Villa
Ev Turizmi

Turistlerin Yeni Gözdesi Kiralık Villa

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
1 Nisan 2019

Geçtiğimiz sene 45 milyondan fazla turisti ağırlayan Türkiye’de tatillerini kiralık evlerde geçirenlerin sayısı ise önceki yıla oranla %26,5 artış gösterdi. En çok artış gösteren konaklama türü olan kiralık evler arasında, turistlerin öncelikli terci ise kiralık villa…

Son yıllarda tatil ve konaklama yöntemleri hızlı bir değişim sürecine girdi. Tatil yaparken daha fazla kişisel özgürlük isteyen yerli ve yabancı turistler, yıllardır alışmış oldukları pansiyon ve otel tatili anlayışının yanı sıra kiralık villa ve lüks evlere de yönelmeye başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerini inceleyen tatil platformu VillaRenta.com’un derlediği bilgilere göre 2018 yılında 45 milyondan fazla turisti ağırlayan Türkiye’de tatillerini kiralık villa ve evlerde geçirenlerin sayısı önceki yıla oranla %26,5 artış gösterdi. En çok artış gösteren konaklama türü olan ve özellikle yabancı turistlerin tercih ettiği kiralık evlerde ortalama 34 gece konaklandığını belirten VillaRenta.com Kurucusu Sevil Albayrak; kiralık villa ve evlerdeki bu ivmelenmenin 2019 yılında da artarak devam etmesini beklediklerini açıkladı.

Yabancı turistlerin konaklama süresi %46 arttı

2018 yılında yabancı turistlerin ülkemizde konaklama süresi önceki göre %46’lık artış gösterdi. Özellikle paket turların da etkisiyle konaklamada en çok otel ve pansiyon tercih edilirken, ev kiralama seçeneğindeki artış da dikkat çekti. Verilere göre; kiralık villa ve evlerde konaklayan turistlerin geceleme süresi ise %29 artarak 5,3 milyona ulaştı.

2019 yılında Antalya başta olmak üzere özellikle sahil kentlerinde ev kiralamanın geçen yıllara göre daha çok talep göreceğini belirten Sevil Albayrak; “Villa tatili olarak adlandırdığımız yeni bir konaklama ve tatil modeli son yıllarda revaçta. Ev kiralama yerli ve yabancı turistlere büyük avantaj sağlıyor. Öyle ki her bütçeye uygun fiyatlarla özel havuzlu, lüks villaları ulaşılmaz olmaktan çıkararak erişilebilir bir seçenek haline getiriyoruz. 2 kişiden 15 kişiye kadar konaklama kapasitesine sahip kiralık villalar özellikle kalabalık aileler için uzun tatillere fırsat tanıyor. Ailelere ek olarak; kalabalıktan uzakta, romantik bir tatil ya da balayı geçirmek isteyen çiftler de villa kiralamaya yoğun olarak ilgi gösteriyor. ” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER