Anasayfa » Güncel » Turistlerin Kalbine Giden Yol İtalyan Mutfağı’ndan Geçiyor
Güncel

Turistlerin Kalbine Giden Yol İtalyan Mutfağı’ndan Geçiyor

turistlerin-kalbine-giden-yol-italyan-mutfagindan-geciyor

Yapılan araştırmalar, otel restoranlarının menülerinin belirlenebilmesi için otelcilere ipucu verecek bazı sonuçlar ortaya koydu. Turistlerin ilk tercihi İtalyan Mutfağı olurken, Türk mutfağı ise tam not alamadı.

Türk mutfağı, aslında tüm dünyaya yayılmış bir lezzet. Ancak Türkiye’yi en çok tercih eden turistlerin başında gelen Ruslarla yapılan bir araştırmaya göre, Türk mutfağı düşük not aldı. Rus turistlerin yüzde 25’i porsiyonların büyük olması nedeniyle İtalyan mutfağına ilgili.

Tripsta online turizm acentası, küresel turizmde önemli bir paya sahip olan Rus turistlere dünya mutfaklarını sordu. Ankete göre, Rus turistler Türk mutfağının kalitesiz olduklarını düşünüyor. Dünya mutfağından birçok lezzeti bir arada sunan otelcilere ipucu verecek olan bu sonuçlara göre, Rus turistlerin kalbine giden yol İtalyan mutfağından geçiyor.

Turistler, İtalyan mutfağının hem taze ürünler sunduğunu hem de porsiyonlarının büyük olduğunu belirtiyor. Üstelik Ruslara göre, bu iki önemli özelliğe rağmen İtalyan mutfağı oldukça uygun fiyatlı.

Gürcistan ve İspanya Mutfağı da İlgi Çekiyor

Rus turistlerin yüzde 14’ü ise Gürcistan mutfağına ilgili. Yemeklerin kolaylığı ve doğallığı bu ilgide önemli paya sahip.

İspanya mutfağı ise, yüzde 11 ile üçüncü sırada yer alıyor. Deniz ürünlerini öne çıkaran İspanya mutfağı, turistlerin ilgisini çekmeyi başarmış.

Ankete katılan Rus turistlerin yüzde 9’u Fransız mutfağından memnun olduklarını dile getirirken, şikayetlerini de belirtiyor. Porsiyonların küçük olmasından yakınan turistler, buna rağmen fiyatların ise uçuk olduğunu söylüyor.

Almanya ve Meksika mutfakları Rus turistlerden düşük not alırken, Türk mutfağı da Rusların onayını alamadı. Turistler, Türk mutfağında kalitesiz hazırlanan yemekler ile sıklıkla karşılaştıklarını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön