Anasayfa » Güncel » Turistler İçin Yeni Bir Uygulama: İstanbul Welcome Card
Güncel

Turistler İçin Yeni Bir Uygulama: İstanbul Welcome Card

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
13 Haziran 2018

Türkiye’de ilk ve tek turistik şehir kartı olarak lanse edilen İstanbul Welcome Card, Travelgroup tarafından geliştirilerek kullanıma sunuldu.

Günümüzde pek çok işletme tarafından kullanıma sunulan mağaza müşteri kartları, müşteri sadakat programı çerçevesinde gerçekleştirilen önemli bir pazarlama/iletişm/tutundurma faaliyeti olarak değerlendiriliyor.
1970’li yıllarda Almanya’da Türk işçilere hizmet vermek üzere kurulan ve yıllar içerisinde Alman pazarında faaliyet gösteren bir tur operatörüne dönüşen Travelgroup; bu uygulamayı şehir turizmine taşıyor. 2015 yılında Türkiye’deki şubesini İzmir’de açan şirket bu günlerde, bir girişimde bulunarak yurt dışında örnekleri olan bir uygulamayla İstanbul Welcome Card’ı Türk turizmine kazandırdı.
istanbul welcomecard ile ilgili görsel sonucu

Yerli ve yabancı turistlerin İstanbul’da tatillerini rahat bir şekilde geçirmelerini, zamandan ve paradan tasarruf ederek şehri keşfetmeleri için İstanbul Welcome Card’ı sunduklarını anlatan Travelgroup Satış ve Pazarlama Müdürü Eren Karahacıoğlu; kartı New York, Paris, Londra gibi pek çok metropolde kullanılan turistik şehir kartlarını inceleyerek geliştirdiklerini açıkladı.

Eren Karahacıoğlu /Travelgroup Satış ve Pazarlama Müdürü

İstanbul Welcome Card ne sağlıyor?

  • İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistler için İstanbul genelinde esnek seyahatler yapmalarını sağlamasının yanı sıra; şehir turları, boğaz turları ve indirimli fiyatlarıyla İstanbul için en iyi içerikleri sunuyor.
  • İstanbul’da bulunan seçkin ve değişik mutfaklarda hizmet veren restoranlarda indirim sağlıyor.
  • Web sitesi, aplikasyon ve her ay güncel basılan cep kitapçığı bulunan İstanbul Welcome Card’ın standart, premium ve deluxe olmak üzere 3 farklı kart seçeneği bulunuyor.
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön