Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Tur Operatörü TUI, Yeniden Yapılanıyor
Acentalar

Tur Operatörü TUI, Yeniden Yapılanıyor

Tur Operatörü TUI, Yeniden Yapılanma Sürecinde
Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
12 Mayıs 2015

Alman seyahat devi TUI’nin, tüm tur operasyonlarındaki şirketleri kapsayan bir yeniden markalaşma ve yapılanma sürecine gireceği, tüm markaları TUI çatısı altında toplayacağı kaydedildi.

Tur şirketi TUI, yeni yapılanma stratejisi çerçevesinde şirketin İngiltere ayağı Thomson ve First Choice da dahil olmak üzere, tüm bileşenlerini yeniden markalandıracak. Tek TUI marka stratejisi çerçevesinde yürütülen yeniden yapılanmanın, filolarında toplam 140 uçak bulunan 5 hava yolu şirketini kapsayacağı belirtiliyor.

Öte yandan TUI’nin yeniden markalaşma sürecini 2-3 yıl içinde tamamlayabileceği, markalaşma sürecinin devam etmekte olduğu açıklandı. TUI’nin yeniden yapılanma stratejisi, kruvaziyer ve taşımacılık alanlarını da kapsayacak. Buna göre, Thomson Cruise ve taşımacılık şirketi Hapag-Lloyd Kreuzfahrten’in operasyonları TUI’nin ortak girişimi olan Royal Caribbean ile birleştirilecek.

Yeniden yapılanma çerçevesinde TUI’nin bazı satışlar gerçekleştirebileceği ifade ediliyor. Satışlardan toplam 1 milyar euro gelir elde edilebileceği belirtilirken satılacak varlıklar arasında Hapag Lloyd’daki hisselerin yüzde 14’ü ve online seyahat acentesi LateRooms’un olduğu dile getirildi.

 

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön