Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » TUI’nin İngiltere’deki Merkez Binası Taşınıyor
Acentalar

TUI’nin İngiltere’deki Merkez Binası Taşınıyor

tuinin-ingilteredeki-merkez-binasi-tasiniyor
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
9 Eylül 2015

Almanya merkezdeki grupla birleştirilen TUI Travel’ın İngiltere’deki merkez binası, aynı yerdeki şubeye taşınıyor.  Yeni stratejisi ile 1.8 milyon euro tasarruf etmeyi planlayan şirket, ‘yetkileri merkezde toplama’ yoluyla grup yapısında buna uygun olarak değişikliğe gitti.

Avrupa seyahat pazarının öncü grubu TUI, geçtiğimiz aylarda şirket bünyesinde faaliyet gösteren tüm kollarını tek bir çatı altında toplayacağını açıklamıştı. Şirket bu yöndeki faaliyetleri için ilk adımı attı.

Avrupa’nın marka gücü olmayı hedefleyen TUI, grup bünyesinde geçen yılın sonunda bazı düzenlemeler yaptı. İngiltere şirketi TUI Travel, Almanya’daki grup merkezi ile birleştirildi. Tüm faaliyetlerini tek bir isim altında birleştireceğini duyuran şirket, TUI Group adı altında yeni bir düzenlemeye gitmiş oldu.

Tüm Yetkiler Merkezde Toplanacak

Bu süre içinde ‘yetkileri merkezde toplama’ stratejisini benimseyen ve şirketin yapısını da buna uygun değişiklikler yapan TUI, bu şekilde yaklaşık 1.8 milyon euro tasarruf etmeyi de amaçlıyor.

Şirketin İngiltere’de bulunan 3 farklı yönetim binasından biri olan Crawley’deki merkez binası kapatıldı ve 4 km uzaklıkta bulunan bir diğer binaya taşınma kararı verildi. TUI böylece yılda 1.3 milyon pound (1.8 milyon euro) civarında tasarruf etmiş olacak. İngiltere Crawley’deki merkez ofisinin ise, kiraya verilmesi planlanıyor.

2016 yılı içinde taşınmayı planlayan şirketin bu işlem sonunda, İngiltere’de 2 yönetim binası kalmış olacak.

Şirket geçtiğimiz aylarda yaptığı yeni düzenlemelere ilişkin açıklamasında, kruvaziyer alanında büyümeye gideceğini de duyurmuştu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön