Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » TUI Seyahat Acentesi, Müşterilerini Yepyeni Bir Tecrübe İle Tanıştırdı “Artırılmış Gerçeklik”
Acentalar

TUI Seyahat Acentesi, Müşterilerini Yepyeni Bir Tecrübe İle Tanıştırdı “Artırılmış Gerçeklik”

Augmented Reality, yani “Artırılmış Gerçeklik” .. TUI müşterileri acentenin bu hizmeti sayesinde Mayorka Adası’nı keşfe çok özel teknolojik bir rehber ile çıkabiliyor.

Augmented Reality (AR), sadece evlerimizi renove ederken faydalanabileceğimiz bir mimarlık mobil uygulaması değil. Teknoloji, bu hizmetten çok daha öte tecrübeler yaşatabiliyor.

 

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)

Artırılmış gerçeklik, gerçek dünyadaki fiziksel ortamı, bilgisayar aracılığıyla oluşturulan duyusal girdilerle canlı, dinamik ve gerçek zamanlı olarak hissedip yaşamamızı sağlayan ve ileride hayatımızın büyük bir bölümünde yer alacağını düşündüğümüz heyecan verici bir kavramdır.  Bu yazımızda artırılmış gerçekliği ve artırılmış gerçekliğin kullanım alanlarını inceleyeceğiz.

Kaynak: https://www.endustri40.com/artirilmis-gerceklik-augmented-reality/

 

Bu hizmet, birkaç hafta boyunca İspanya’nın Mayorka Adası’nda denenecek. Acente, Mixed Reality I/O firması ile işbirliği çerçevesinde bu teknolojiyi müşterilerinin kullanımına sunabiliyor.

Teknoloji, transferden turlara, aktivitelerden müşteri hizmetlerine ve gezip, görülebilecek yerlerdeki tüm bilgilere kadar birçok detayı barındırıyor.

Öyle ki, gezdikleri bir galeride sanatçıya ait bir tabloyu incelerken arzu ettikleri kadar bilgiyi bu AR teknolojisi sayesinde öğrenebiliyorlar.

Tarihi Gerçeklere Erişimde Farklı Bir Heyecan

https://youtu.be/Hs7nZvDuLSo

Deneme süreci boyunca TUI acentesi teknolojiyi daha fazla nasıl geliştirebildiklerini de kullanıcı yorumlarına istinaden görebiliyor olacak.

TUI Destinasyon Deneyimleri teknoloji direktörü Peter Ulwahn,

“Müşterilerimize bu hizmeti sunan ilk kurumlardan biri olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

“AR teknolojisi, günlük hayatlarımızda zaman geçtikçe daha fazla yer kaplıyor olacak. Biz de bu hizmeti seyahat sektörüne entegre etmenin çok farklı lezzette bir tatil anlayışı geliştireceğine inanıyoruz.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön