Anasayfa » Güncel » Trump’ın Kararı Ardından Tayland Orta Doğu Turistine Göz Kırptı
Güncel

Trump’ın Kararı Ardından Tayland Orta Doğu Turistine Göz Kırptı

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
1 Ocak 2017

Geçtiğimiz günlerde ABD’de havaalanlarında yaşanan göçmenlerin alıkoyulması tatsızlığının ardından tüm dünyaya ayağa kalkarken, Tayland da ayağa kalkarak, hiç yavaşlamayan turizmini kalkındırmak adına Orta Doğu turistlerine selam çaktı. Tayland’ın Turizm Otoritesi Yuthasak Supasorn yaptığı açıklamada, ABD’ye giriş yasağı alan ve çoğunluğu müslüman ülkelerden oluşan 7 ülkenin, daha fazla değerlendirme yapmaları gerektiğini ve Tayland’a her zaman seyahat edebileceklerini söyledi.  

Supasorn yaptığı açıklamada; ‘Ortadoğu, bizim için büyük bir pazar. Özellikle medikal turizm sektöründe. Bundan böyle  Tayland’ı daha fazla ziyaret etmek isteyebilirler’ diye konuştu.

thaiconsulate.az

thaiconsulate.az

2016’da, Tayland’a Orta Doğu’dan gelen turist sayısı toplam sayının sadece % 2‘sini oluşturuyor. Ancak Taylandlı yetkililer 2017 yılının ilk çeyreğinde % 8 artış bekliyorlar. 

Müslümanlar, Tayland’ı oluşturan ikinci büyük dini grup. Budistlerin ardından hemen nüfusun % 5’ini oluşturan müslümanlar geliyor ve Tayland’da en hızlı büyüyen medikal turizmde de müslüman turistin etkisi çok. 

Tüm dünyayı bir araya getiren ve endişelendiren bir atağa karşın, Tayland yetkililerinin derhal böyle bir açıklama ile algı operasyonu yapmaları oldukça stratejik ve işe yarar kıvamda.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön