Anasayfa » Etkinlikler » Tropicana İle Memleketin Doğasını Keşfettiler
Etkinlikler

Tropicana İle Memleketin Doğasını Keşfettiler

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
23 Ocak 2017

Tropicana, meyvelerini yörelerimizden toplayan ve meyve suyu pazarında güçlü bir yer edinen önemli bir marka. Memleketteyiz kampanyası ile tüketicileri memleketin doğasına, şeftalisiyle ünlü Bursa’ya davet etti ve kampanya kapsamında memleketteyiz.com websitesine gelen başvurular arasından seçilen iki katılımcı ve sosyal medyanın ünlü Vloggerları İdil Tatari, Ayşegül Kaplan (@makyajmidedin) ve Ezgi Akbaş (@giyenbayan), şeftalisiyle ünlü Bursa’nın tarih kokan CumalıkızıkGölyazı ve Misi köylerinde doğayla iç içe unutulmaz bir deneyim yaşadı.

Gezinin ilk durağı, Uludağ’ın eteklerinde, daracık taş sokakları ve orijinal dokusunu yitirmemiş otantik evleri ile köy havasını koruyan Cumalıkızık Köyü oldu. Mis kokulu şeftali bahçelerini gezen katılımcılar, ünlü yemek vloggerı İdil Tatari önderliğinde Bursa Şeftalisi ile yapılan reçelle krep yapmayı öğrendiler.

0adb979c-42b3-4f29-aa42-e6feb4e3f449

Kampanyaya katılanlar gezinin ikinci durağı için Vlogger Ezgi Akbaş (@giyenbayan) ile birlikte Bursa yakınlarında şirin bir köy olan Misi’yi yada bugünkü adı ile Gümüştepe Mahallesi’ni ziyaret ettiler. Mor, yeşil ve mavi renkler ile boyanmış tarih kokan, ahşap desen kaplamalı evleri ile meşhur Misi Köyü’nde dikiş ve nakış yapmanın inceliklerini öğrenen katılımcılar buram buram tarih kokan sokaklarda geçmişe bir yolculuk yaptılar.

Gezinin son durağı tarihi Roma dönemine kadar uzanan Bursa’nın cennet köşesi Gölyazı Köyü oldu. Talihliler, makyaj Vloggerı Ayşegül Kaplan ile birlikte Bursa Şeftalisi tonlarında makyaj yapmayı öğrendiler.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön