Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » TripAdvisor Verilerine Göre Sağlık Turizm Rezervasyonları %69 Oranında Arttı
Destinasyonlar

TripAdvisor Verilerine Göre Sağlık Turizm Rezervasyonları %69 Oranında Arttı

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
19 Şubat 2019

Önde gelen turizm ve seyahat sitelerinden TripAdvisor, 2018 yılı içerisinde gerçekleşen rezervasyonların istatistiklerini açıkladı. Verilere göre sağlık turizmine (wellness) ilgi duyan müşterilerinin sayısında %69 oranında artış oldu.

Sağlık İçin En Fazla Seyahat Edenler

Veriler daha yakından incelendiğinde ise özellikle Yeni Zelandalı seyahat severlerin 2017 yılına kıyasla geçtiğimiz sene daha fazla sayıda rezervasyon gerçekleştirdiğini gösteriyor. Yeni Zelandalıların sağlık turizm rezervasyonlarındaki artış %362 oranında.

2018 sağlık turizm destinasyonlarına bakıldığında ise İzlanda Reykjavik ön plana çıkıyor. %637 oranında bir önceki yıla göre daha fazla ilgi gören destinasyonu Kosta Rika, La Fortuna takip ediyor ( %105 artış ile ). Arjantin, Budapeşte, Macaristan ve Tayland da listenin üst sıralarında yer alıyor.

2018 yılı içerisinde ilgililerin en çok tercih ettiği wellness deneyim adresi ise Budapeşte’de bulunan Széchenyi Spa. Tercih listesinin hemen alt sıralarında ise İspanya’da bulunan Arap Hamamı Granada yer alıyor. Top 10 listesi içerisinde yer alan diğer merkezler ise şöyle: Tayland- Phuket Adası, Avustralya – Melbourne, Japonya – Tokyo ve Fas – Marakeş.

TripAdvisor adına istatistikler ile ilgili olarak Hayley Coleman: “Seyahat severlerin tercihini takip ettiğimiz takdirde yepyeni bir seyahat trendi oluşumuna şahit olabiliyoruz” şeklindeki haklı yorumunu dile getiriyor.

Coleman, seyahat eden insanların en bilindik turistik destinasyonları tercih etme sıklığının azaldığına dikkat çekti. Kalabalığa karışmanın yerine tatilcilerin gidecekleri yerlerde vakit geçirirken en farklı deneyimleri tecrübe etmek istediklerini belirtiyor.

Tarihe tanıklık etme zevki gibi ziyaret edilen destinasyonlarda ne kadar fazla etkileşim ile evlerine dönebilirlerse, seyahat severlerin o denli unutulmaz anılar biriktirdiklerinin altını çiziyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum





POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön