Anasayfa » Teknoloji » TripAdvisor Rekabeti Arttırmaya Kararlı
Teknoloji

TripAdvisor Rekabeti Arttırmaya Kararlı

noreceiptnoreview-trip-advisor-kullanicilari-sahte-yorumlara-savas-acti
Beste Eşerler
Beste Eşerler
26 Ekim 2015

Çevrimiçi seyahat ve eğlence öneri ve puanlama portalı TripAdvisor, site özelliklerine eklediği performans analizi ve analiz kontrol eklentisi araçları ile işletmeler arasındaki rekabeti hızlandırmaya karar verdi. Bu sayede işletmeler, rakipleri arasındaki konumlarını daha somut bir şekilde görebilecek.

Yeni eklenti aracının bir başka hedefi de işletmelere kullanıcı dönütlerinden yola çıkarak kendilerini değerlendirebilme fırsatı sağlarken aynı zamanda kullanıcı eğilimlerini takip ederek rakipleri arasındaki sıralamasını tespit ettirebilmek.

 

TripAdvisor Kanalında Daha Etkin Olmayı Başarmak

Çevrimiçi seyahat ve eğlence öneri ve puanlama portalı TripAdvisor’un işletme kullanıcılarına sunduğu bu yeni performans analizi eklentisi sayesinde işletmeler kullanıcı dönütlerinden ve analitik değerlendirmelerden yola çıkarak çevrimiçi mecrada varlıklarını maksimum seviyeye çıkarma şansı elde edebilecek.

Aynı zamanda bu yeni eklentiye göre, işletmeler kendilerine en yakın gördükleri rakiplerinin kullanıcı yorumları ve performans değerlendirmelerini göz önünde bulundurarak rekabet piyasasını belirleme şansına da sahip olacak. İşletmelerin Aynı zamanda da ziyaretçilerinin; yani TripAdvisor kullanıcılarının etkileşimlerini değerlendirme yoluyla hem çevrimiçi hem çevrimdışı performanslarını ölçülendirme şansları da olacak.

 

“TripAdvisor üzerine konumlandırdığımız bu yeni eklenti sayesinde, hizmetimizden yararlanan işletme sahipleri hem müşterilerinin dönütlerine kolayca erişme ve geri dönüş şansı yakalayacak hem de hizmet kalitelerini bir de bu kanaldan gözlemleyebilecek.” – TripAdvisor

 

Daha önce benzeri herhangi bir çevrimiçi servis tarafından gerçekleştirilmemiş olan bu yeni uygulama, işletmelere rekabet piyasasındaki konumlarını bire bir gözlemleme olanağı tanırken aynı zamanda kendi performans değerlendirmelerini de kullanıcı dönütleri aracılığıyla yapmaları için zemin hazırlıyor. Haftalık, aylık ve yılın belli çeyreklerinde grafik raporlama yoluyla kaydedilebilen bu analiz verileri ile işletmeler, TripAdvisor üzerindeki etkinliklerini karşılaştırmalı olarak geliştirebilme şansına da sahip oluyor.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön