Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Travel+Leisure, İstanbul’u En İyi Şehirler Arasında Gösterdi!
Destinasyonlar

Travel+Leisure, İstanbul’u En İyi Şehirler Arasında Gösterdi!

Travel+Leisure, İstanbul’u En İyi Şehirler Arasında Gösterdi! Travel+Leisure, Avrupa’nın en iyi şehirlerini belirledi. İstanbul listede ilk 5’te yer aldı. Four Seasons Sultanahmet ve Four Seasons Bosphorus da ödüle layık görüldü. Amerika’nın ünlü seyahat dergisi Travel+Leisure, İstanbul’u Avrupa’nın en iyi beş şehri arasında gösterdi. Amerikan dergisinin okuyucularından toplanan puanlara göre, dünyanın en iyi şehirleri, otelleri ve cruise firmaları belirlendi. Okuyucular, İstanbul’u, Floransa, Roma, Kraków, Barcelona ile birlikte dünyanın en iyi beş şehri arasında listeledi. İstanbul, 2 bin 500 yıllık tarihinin yanı sıra, eşsiz kültürü, gelenekleri ve manzarası ile göze çarpan şehirlerden biri olarak listede yerini aldı. İki Lüks Otel Ödüle Layık Görüldü Travel+Leisure ayrıca, İstanbul’un iki lüks oteli olan Four Seasons Sultanahmet ve Four Seasons Bosphorus’u da ödüle layık gördü. Bu iki otel, aynı dergi tarafından belirlenen dünyanın en iyi otellerinde de ilk 100’de yer almıştı. Yapılan açıklamada, Four Seasons Sultanahmet'in kendine özgü lüks bir otel olduğu ve İstanbul’un önemli turistik yerlerinin başında gelen Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet'e yürüme mesafesinde olduğu belirtildi. İstanbul’un boğaz manzaralı lüks oteli Four Seasons Bosphorus ise trend bir şehir oteli olarak gösterildi. Derginin belirlediği en iyi Avrupa otelleri arasında Çırağan Palace Kempinski ve The Ritz-Carlton Istanbul'un da yer aldığı belirtildi. Tarihi Çırağan Palace Kempinski için, “Bu Osmanlı Sarayı modern lüks ile Türk ruhunu harmanlayan bir özelliğe sahip.” ifadelerine yer verildi. The Ritz Carlton Istanbul'un ise önemli bir lokasyonda bulunduğu, Haliç ile Boğaz Köprüsü manzarasına sahip olduğu, İstanbul’un gece hayatına ve görülmesi gereken yerlerine yakın mesafede yer aldığı belirtildi.
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
15 Temmuz 2015

Travel+Leisure, Avrupa’nın en iyi şehirlerini belirledi. İstanbul listede ilk 5’te yer aldı. Four Seasons Sultanahmet ve Four Seasons Bosphorus da ödüle layık görüldü.

Amerika’nın ünlü seyahat dergisi Travel+Leisure, İstanbul’u Avrupa’nın en iyi beş şehri arasında gösterdi. Amerikan dergisinin okuyucularından toplanan puanlara göre, dünyanın en iyi şehirleri, otelleri ve cruise firmaları belirlendi. Okuyucular, İstanbul’u, Floransa, Roma, Kraków, Barcelona ile birlikte dünyanın en iyi beş şehri arasında listeledi.

İstanbul, 2 bin 500 yıllık tarihinin yanı sıra, eşsiz kültürü, gelenekleri ve manzarası ile göze çarpan şehirlerden biri olarak listede yerini aldı.

İki Lüks Otel Ödüle Layık Görüldü

Travel+Leisure ayrıca, İstanbul‘un iki lüks oteli olan Four Seasons Sultanahmet ve Four Seasons Bosphorus’u da ödüle layık gördü. Bu iki otel, aynı dergi tarafından belirlenen dünyanın en iyi otellerinde de ilk 100’de yer almıştı.

Yapılan açıklamada, Four Seasons Sultanahmet’in kendine özgü lüks bir otel olduğu ve İstanbul’un önemli turistik yerlerinin başında gelen Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet’e yürüme mesafesinde olduğu belirtildi. İstanbul’un boğaz manzaralı lüks oteli Four Seasons Bosphorus ise trend bir şehir oteli olarak gösterildi.

Derginin belirlediği en iyi Avrupa otelleri arasında Çırağan Palace Kempinski ve The Ritz-Carlton Istanbul’un da yer aldığı belirtildi. Tarihi Çırağan Palace Kempinski için, “Bu Osmanlı Sarayı modern lüks ile Türk ruhunu harmanlayan bir özelliğe sahip.” ifadelerine yer verildi.

The Ritz Carlton Istanbul’un ise önemli bir lokasyonda bulunduğu, Haliç ile Boğaz Köprüsü manzarasına sahip olduğu, İstanbul’un gece hayatına ve görülmesi gereken yerlerine yakın mesafede yer aldığı belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön