Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Time Dergisi, Görülmesi Gereken Şehirleri Listeledi
Destinasyonlar

Time Dergisi, Görülmesi Gereken Şehirleri Listeledi

Time Dergisi, Görülmesi Gereken Şehirleri Listeledi
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
3 Ağustos 2015

Time Dergisi, Güney Afrika’dan Tayland’a, İspanya’dan Polonya’da pek çok ülkenin görülmesi gereken şehirlerini hazırladı.

İngiliz Time Dergisi, seyahatseverler için yeni bir rota çizdi. Turistlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında Cape Town da var, Roma da… Hatta gezginler için çizilen yeni yol haritası Amerika’ya kadar uzanıyor. Listede İtalya’dan iki şehrin ard arda üst sıralarda yer alması dikkat çekiyor. İki şehri ile listede yer alan tek ülke İtalya oldu.

İşte Time Dergisi’nin hazırladığı görülmesi gereken şehirler listesi:

1)Kyoto (Japonya)

İlk sırada Japonya’nın Kyoto kenti geliyor. Ülkenin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kyoto, belirlenen listenin en başında. 1000 yıllık tarihi ve Japon mimarisinin en gözde yapılarına sahip olması nedeniyle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

2)Charleston (ABD-Güney Karolina)

Gezginler için belirlenen yol haritasının ikinci şehri Charleston oldu. ABD’nin Günay Karolina eyaletinin bir şehri olan Charleston, eski ve yeniyi buluşturan bir noktada olması nedeniyle dikkat çekiyor. Güney Karolina’nın en kalabalık ikinci şehri olan Charleston, turistlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri olarak ikinci sırada yer aldı.

3)Siem Reap (Kamboçya)

Time Dergisi’nin listesinden hareketle turistler için çizilen güzergah Kamboçya’ya doğru çevriliyor. Khmer Kalıntıları’na ev sahipliği yapan Siem Reap, listenin üçüncü sırasında.

4)Floransa (İtalya)

Floransa ünlü İtalyan sanatçıların eserleri ile dikkat çekiyor. İtalya’nın Toskana bölgesinin başkenti Floransa da görülmesi gereken şehirler arasında.

5)Roma (İtalya)

İtalya’nın başkenti Roma da listede yer aldı. Bir dönem Roma İmparatorluğu’nun da başkenti olan ve Vatikan’a da ev sahipliği yapan kent görülmesi gerekenler arasında listelendi.  İtalya birden fazla kenti ile listeye girebilen tek ülke olarak dikkat çekti.

6)Bangkok (Tayland)

Tarihi mimarisi ile ön plana çıkan Bangkok, Tayland’ın en büyük şehri ve başkenti. Asya’nın en önemli turistik merkezlerinden Bangkok’ta en çok Budist tapınakları ziyaret ediliyor. Şehir, Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından dünyanın en sıcak büyük şehri ilan edilmişti.

7)Krakov (Polonya)

Polonya’nın en eski ve en büyük şehirleri arasında yer alan Krakov, listede kendine yedinci sıradan yer buldu.

8)Barcelona (İspanya)

Ziyaret edilmesi gereken şehirlerin bir diğeri de İspanya’nın. Tarihi eserleri, ve sanat eserleri ile bilinen Barcelona, aynı zamanda uzun plajlara da ev sahipliği yapıyor.

9)Cape Town (Güney Afrika Cumhuriyeti)

Afrika, Hollanda ve İngiliz kültürlerinin harmanlandığı Cape Town, Güney Afrika’nın en kalabalık ikinci şehri.

10)Kudüs

Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam için kutsal sayılan, bu üç dine mensup insanların bir arada yaşadığı Kudüs, İngiliz Time Dergisi’nin hazırladığı listenin son sırasında kendine yer buldu.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön