Anasayfa » Güncel » Türk Hava Yolları Yeni Rotası: Turizm Adası Phuket
Güncel

Türk Hava Yolları Yeni Rotası: Turizm Adası Phuket

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
24 Mayıs 2017

17 Temmuz itibariyle Türk Hava Yolları ( THY ) destinasyonlarına bir yenisini ekleyerek Tayland’ın ünlü turizm adası Phuket’e uçmaya hazırlanıyor.

Başkent Bangkok‘a haftada düzenlediği 14 seferle 2016 yılında 325 bin yolcu taşıyan THY, bu kez de Tayland‘ın dünyaca ünlü turizm adası Phuket’e uçacak. Rezervasyon kabulleri başladı bile.

 

VİZESİZ SEYAHAT EDİLEBİLİYOR

THY‘nin Bangkok Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu “Trafik, vizelerin kaldırılmasıyla ciddi şekilde artmaya başladı. Tayland çok ciddi 70 milyonluk ciddi bir nüfusa sahip ama pasaport sahibi oranı yıllar içinde gelişmeye başladı. Bundan 6-7 yıl önce sadece 4-5 milyon kişide pasaport varken şu anda 15 milyona yakın pasaport var. Orta sınıf gelişmeye başladıkça seyahat kültürü gelişen bir millet. Avrupa‘ya çok ciddi bir ilgi duyuyorlar. 2012 itibariyle Türkiye‘ye de çok ciddi şekilde talep oluşmaya başladı. Bu gelişim tamamen vizelerin kalkmasıyla oluşan bir durum. Vizelerin kalkmasıyla Tayland seferleri 14’e çıktı. Kasım itibariyle kış sezonunda ilk kez günde iki sefer noktasına geldik” diye konuştu.

 

Yurtdışı yolcuları da THY’yi tercih ediyor

Planlanan seferlere olan yurtdışı yolcu ilgisinin oldukça fazla olduğunu belirten Tuğcu Yunanistan özellikle çok ilgi duyuyor. Rusya için Phuket pazarı önemli. Rusya ve Ukrayna pazarından Phuket’e çok yolcu taşıyoruz. Güney Amerika‘da Sao Paolo ve Bounes Aires‘ten başlayarak, Türkiye‘nin her yerinden, Avrupa ve Rusya‘dan buraya yolcu rezervasyonları almış durumdayız. Açılmasıyla beraber bu pazarın daha da büyüyeceğini düşünüyoruz” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön